Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Najlepsze filmy Arnolda Schwarzeneggera. Zobacz, co wybraliśmy

Arnold Schwarzenegger urodził się 30 lipca 1947 roku, a to oznacza, że twardziel kina skończył już 70 lat. Z tej okazji wybrałem jego najlepsze filmy.

Arnold Schwarzenegger jest już 70-latkiem. Jest to liczba dość symboliczna w kontekście jego kariery, bo zaczynał w 1970 roku od dość dziwacznego filmu familijno-przygodowego Herkules w Nowym Jorku, który obecnie bardziej ogląda się jak komedię. Szczególnie, że Arnie bardziej tam prężył muskuły niż grał, Więcej niż w późniejszych filmach.

Przez te lata zagrał mniej lub większe role w 60 filmach i serialach. Nie wszystkie tytuły przetrwały próbę czasu i nie do każdego da się obecnie wrócić i oglądać z taką samą przyjemnością, jak wiele lat temu. Wybrałem te, które według mnie nadal są dobre i dają świetną rozrywkę. Poznajcie najlepsze filmy Arnolda Schwarzeneggera.

Tekst był opublikowany 30 lipca 2017 roku. Został podbity na główną i zaktualizowany z okazji dzisiejszych 71 urodzin aktora.

Conan Barbarzyńca

Przełom w karierze Arnolda Schwarzeneggera, który przyszedł 12 lat po jego pierwszym występie. Kultowa rola barbarzyńcy przyniosła mu sławę i rozgłos. Zaś sam film to pokaz dobrego, krwawego filmu fantasy dla dorosłych, w którym nie brak akcji, klimat (ta muzyka!) i świetnych postaci. Nawet sam Arnold jako małomówny barbarzyńca sprawdza się znakomicie. Potem Arnie zagrał w jeszcze dwóch filmach fantasy Conan Niszczyciel oraz Czerwona Sonja. Oba jednak nie prezentują satysfakcjonującego, na dzisiejsze czasu, poziomu.

Terminator i Terminator 2: Dzień sądu

Rola w filmie Jamesa Camerona przyszła zaledwie 2 lata po Conanie. To była taka kropka nad i w ugruntowaniu kariery nowej supergwiazdy kina akcji. Twardziel z muskułami ze stali zagrał T-800, który przybył z przyszłości, by zabić matkę przywódcy ruchu oporu. Pierwsza część to nadal dobre, mocne niskobudżetowe kino z większym nastawieniem na atmosferę niż akcje. Nie jest to jednak takie arcydzieło jak druga część, którą można śmiało nazwać jednym z najlepszych filmów science fiction w historii. Zwłaszcza, że efekty specjalne cały czas budzą podziw, wszystkie sceny ociekają klimatem, a końcówka, w połączeniu z kapitalną muzyką, nadal wzrusza.

Komando

Arnie jako twardy komandos, któremu porywają córkę. Patrząc z dzisiejszej perspektywy jest to typowa, sztampowa fabuła jakich wiele w kinie akcji. To jednak nadal działa. Nie brak tutaj humoru, dobrych scen akcji w wykonaniu Arniego oraz klimatu potęgowanego przez muzykę z lat 80. Ten moment, gdy bohater maluje się w barwy wojenne przed wyruszeniem można uznać za kultowy.

Predator

Arnie ponownie jako twardy komandos, ale w kompletnie innym klimacie. Tym razem stawia czoło łowcy z kosmosu, brutalnemu Predatorowi. Co tu dużo mówić? To nadal niesamowita klasyka gatunku – krwawa, wciągająca i emocjonująca. A starcie Schwarzeneggera z kosmitą wciąż wygląda bardzo dobrze.

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
Strony: 123

 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
Plotka
-

X-Men i Deadpool w MCU? Co…

20 marca o godzinie 17:02 w życie wchodzi umowa, na mocy której 21st Century Fox…

Piotr Piskozub
-

Kapitan Marvel – pokochaliście Skrulli z…

W MCU nastał nie tylko czas Kapitan Marvel, ale i Skrulli. Nowo wprowadzona rasa podbiła…

Michał Kujawiński
-

Avengers: Koniec gry – wyciekły kolejne…

Kolejne materiały promujące film Avengers: Koniec gry trafiły do sieci. Przedstawiają one tytułowych bohaterów i…

naEKRANIE
-

Najlepsze filmy 2019 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze filmy 2019 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, oglądaliśmy je i polecamy.

Michalina Reda
-

John Wick 3 – plakaty z…

John Wick 3 to nadchodząca część znanej serii akcji. Zobaczcie plakaty z głównymi bohaterami, które…

Michalina Reda
-

Star Trek: Discovery – co dalej…

Star Trek: Discovery jest w trakcie emisji 2. sezonu, a przed nami premiera 10. odcinka.…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.