Tina Turner – znane piosenki artystki w filmach i serialach

Tina Turner, legendarna wokalistka i aktorka obchodzi dzisiaj 79. urodziny. Z tej okazji przygotowałem dla Was listę jej najbardziej znanych przebojów, które pojawiły się w produkcjach filmowych i telewizyjnych.

Tina Turner, legendarna wokalistka i aktorka obchodzi dzisiaj 79. urodziny. Z tej okazji przygotowałem dla Was listę jej najbardziej znanych przebojów, które pojawiły się w produkcjach filmowych i telewizyjnych.

Norbert Zaskórski

Norbert Zaskórski

Tagi:  tina turner 

Tina Turner to słynna piosenkarka, która wylansowała takie światowe przeboje jak What's Love Got To Do With It, Simply the Best czy GoldenEye. Jednak jej rola nie ogranicza się jedynie do występów na estradzie. Turner ma za sobą również role w produkcjach kinowych między innymi w widowisku Mad Max Beyond Thunderdome. Wiele z piosenek wokalistki powstawało specjalnie na potrzeby widowisk kinowych lub były one używane przez twórców w soundtrackach filmowych i telewizyjnych. Poniżej przedstawię Wam najbardziej znane utwory Tiny Turner wraz z produkcjami filmowymi i serialowymi, w których mogliśmy je usłyszeć.

GoldenEye

Piosenka powstała specjalnie na potrzeby 17. filmu z serii o przygodach Jamesa Bonda pod tym samym tytułem. Dziś utwór jest uznawany za jeden z najlepszych, jakie mogliśmy usłyszeć w czołówce produkcji o agencie 007. Co ciekawe, początkowo to zespół The Rolling Stones miał wykonać piosenkę przewodnią widowiska, jednak chyba dzisiaj nikt nie wyobraża sobie tej produkcji bez utworu Turner.

We Don't Need Another Hero (Thunderdome)

Kolejna piosenka powstała na potrzeby produkcji filmowej. Utwór pojawił się w widowisku Mad Max Beyond Thunderdome. Turner w produkcji zagrała również jedną z głównych ról, wcielając się w postać Aunty Entity. Piosenka została nominowana do nagrody Złotego Globu w 1986 roku oraz do statuetki Grammy w kategorii Najlepszy Żeński Występ Pop.

What's Love Got To Do With It

Piosenka z 1984 roku pochodząca z piątego, studyjnego albumu Tiny Turner pod tytułem Private Dancer.

Produkcje, w których się pojawiła: Miami Vice, Tina, Desperate Housewives, Coronation Street, Przyjaciele Petera.

Proud Mary

Cover przeboju zespołu Creedence Clearwater Revival. Turner nagrała go we współpracy ze swoim mężem, Ike'iem. Utwór został w 2003 roku wprowadzony do Grammy Hall of Fame.

Produkcje, w których pojawiła się piosenka: Zła diagnoza, Tina, Flushed Away, Proud Mary.

Break Through The Barrier

Piosenka artystki, która pojawia się w soundtracku do filmu Days of Thunder z 1990 roku z Tomem Cruisem w roli głównej.

Private Dancer

Tytułowa piosenka z albumu Tiny Turner z 1984 roku. Produkcje, w których pojawia się piosenka: Daria, Pose.

The Best

Piosenka z albumu artystki Foreign Affair z 1989 roku. Utwór w oryginale wykonywała Bonnie Tyler.

Produkcje, w których pojawiła się piosenka: Biuro, Bogaci bankruci, The Simpsons, Coronation Street, Schitt's Creek.

Great Spirits

Piosenka powstała specjalnie na potrzeby kinowej animacji od Walt Disney Pictures Brother Bear. Artystka wykonała utwór w duecie z Philem Collinsem.

Tina Turner
.

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV