Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Rekiny wojny (2016)

Arms and the Dudes

Śr. ocena 6

Znasz tę książkę? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Najnowsza recenzja redakcji

Oceniamy książkę, na podstawie której zrealizowano film z Milesem Tellerem i Jonah Hillem, który niedługo zadebiutuje w kinach.

Z pewnością od czasu do czasu do głowy każdego człowieka przychodzą takie myśli – jakby tu zarobić dużo pieniędzy w dość przyjemny sposób? U większości jedynie na marzeniach się kończy i zamiast przekuć je w coś konkretnego, to wracają oni do swoich poukładanych żyć. Efraim Diveroli należał jednak do tej niewielkiej mniejszości, która jak sobie postanowiła zarobić te miliony, to tak właśnie zamierzała zrobić. Bez względu na konsekwencje.

Diveroli był sprytnym, inteligentnym i ambitnym dzieciakiem, którego interesowały jedynie pieniądze. Szybko zorientował się, że ich duże ilości posiada rząd Stanów Zjednoczonych i należy po prostu je sobie wziąć. Żydowski dzieciak z Miami Beach, który całe dnie spędzał na paleniu trawki i imprezach, zaangażował się więc w realizację zamówień dla Pentagonu i okazało się, że ma do tego prawdziwy talent. W jego życiu pojawiła się prawdziwa szansa na wielkie pieniądze i karierę międzynarodowego handlarza bronią.

Rekiny wojny - okładka
Źródło: Znak

Guy Lawson opowiada historię Efraima, firmy, którą założył, i jego dwóch najbliższych współpracowników. Po wygraniu kilkunastu mniejszych przetargów na broń i inne wyposażenie wojskowe poszli oni o krok dalej – złożyli ofertę na realizację zamówień wartych ponad 300 mln dolarów, dotyczących wyposażenia żołnierzy w Afganistanie. I wygrali. Jak to możliwe, że trzem dwudziestoletnim ćpunom bez doświadczenia powierzono tak odpowiedzialne zadanie? Na to właśnie pytanie próbuje znaleźć odpowiedź autor Rekinów wojny.

Książka jest dokładnym zapisem całego zamieszania – od momentu, gdy Diveroli rozpoczął działanie w branży handlu bronią, aż po smutny koniec, który go czekał. Autor dotarł do samych źródeł, wiedzę czerpiąc z pierwszej ręki. To sprawia, że Rekiny wojny są bardzo wiarygodne i dokładne; research zrobiony został na najwyższym poziomie.

Nie jest to jednak pozycja dla każdego – dużo w niej specjalistycznego słownictwa i aby ją dobrze zrozumieć, trzeba mieć podstawową wiedzę polityczną, a także biznesową. Warto orientować się w temacie, bo wprowadzenie do niego nie jest zbyt obszerne. Rekiny wojny są godne polecenia tym, których fascynuje temat handlu bronią i tego, jak działa ten specyficzny światek. Ci, którzy są spragnieni soczystych fabuł, na pewno poczują się zawiedzeni.

Pokaż całą recenzję

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 140 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]