Repertuar kin Nowość Program TV
Ocena recenzenta:
8/10

Poldark, sezon 4, odcinek 7 – recenzja

Cóż też się działo w najnowszym odcinku Poldark! Zazdrość, pojedynek, krew, zrozpaczona wdowa, jeszcze smutniejsza żona… To za takie odcinki ludzie kochają ten serial.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Powiedzmy sobie szczerze, Poldark. Wichry losu jest swego rodzaju telenowelą i bez ludzkich dramatów w ogromnych dawkach byłoby zwyczajnie nudno. Kiedy więc akcja przenosi się do Londynu, wiadomo już, że będzie arcyciekawie. W zasadzie jedynie wątek Drake’a i Morwenny łączy jeszcze akcję z Kornwalią, został on jednak w przedostatnim odcinku sezonu potraktowany dość po macoszemu. Młoda wdowa wyjaśnia w końcu ukochanemu, dlaczego tak nim wzgardziła, jednak droga do pojednania wciąż daleka. Czy uda się znów zejść tej parze w następnym odcinku? Mam nadzieję, że tak, ponieważ zbyt wiele tu już do dodania nie ma. Nadmierne przeciąganie akcji jest w tym wypadku niewskazane. Inna para, małżeństwo Warrleganów oczekuje narodzin kolejnego dziecka i wszystkie przysięgi Elizabeth wciąż byłyby wiarygodne, gdyby nie jedno zdanie wypowiedziane przez Geoffreya Charlesa… Tym samym George zauważa coś, co było tak oczywiste, że chyba tylko niewidomy nie zauważyłby podobieństwa Valentine’a do Rossa – takiego czysto fizycznego. Całą konspirację szlag trafia i znów zaczyna się spirala podejrzeń. Trzeba odnotować, iż presja ze strony Rossa do ukrywania tego sekretu i zrzucania wszystkiego na Elizabeth jest jednak mało elegancka…

Małżeństwo Poldarków przeżywa drugą młodość, serwując widzom sceny wielce wymowne i pikantne zarazem. W końcu gdzie dzieci nie ma, tam ich rodzice harcują… I wszystko układałoby się dobrze, gdyby nie Monk Adderley, od kilku odcinków wyraźny przeciwnik Rossa. Jakoś tak się składa, że wpada mu w oko Demelza i już dramat gotowy. Zdecydowanie dopiero teraz Adderley pokazuje, co kryje w środku, a jest to dorobek dość ubogi. Ten typowy karierowicz najchętniej skakałby z kwiatka na kwiatek, to znaczy z łóżka do łóżka, a biedna Demelza wyraźnie nie wie, na jak wiele uprzejmości i lekkiego flirtu może sobie pozwolić wśród londyńskiej arystokracji. Tym samym mamy tu przypadek, gdzie zbytnia uprzejmość nie popłaca i czasem trzeba tupnąć nogą, dając drugiej stronie do zrozumienia, że nic się z przelotnej znajomości nie wykluje. Cała afera kończy się ostatecznie starym i dobrym pojedynkiem, zakazanym prawnie. Dwight jest głosem rozsądku, podobnie jak widz krzyczący w duchu, że tym razem Poldark przesadza i naprawdę nie warto umierać za żonę z powodu jednego idioty, któremu się spodobała. Mizerne zdolności strzeleckie Rossa (był żołnierzem, coś tu się nie zgadza?) na całe szczęście wystarczają i tym samym londyński światek, a raczej jego mężowie mogą odetchnąć z ulgą. Takiego lekkomyślnego Rossa nie oglądaliśmy już od dawna, choć przecież gorąca krew i temperament to jego główne cechy, bo raczej nie zalety.

Ten epizod jest zdecydowanie najbardziej monotematyczny i praktycznie jednowątkowy. Dawno nie było tak skupiającego się na Poldarkach epizodzie – nawet Dwight i Caroline mają się już dobrze i wygląda na to, kryzys ich związku po ogromnej przecież stracie już minął. Gdzieś za horyzontem czają się już wydarzenia związane z Warlegganami, a zwłaszcza z Elizabeth. Jak więc widać, małżeństwo to ciągłe ścieranie się charakterów, przynajmniej w tym serialu. Wygląda na to, że szykuje się finał pełen emocji…

Źródło: zdjęcie główne: BBC
Poldark. Wichry losu

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
Plotka
-

Avengers: Koniec gry – czas trwania…

Anton Volkov z popularnego portalu Trailer Track odnalazł nowe informacje na temat Avengers: Koniec gry.…

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – zdjęcia zabawek…

Do sieci trafiły kolejne materiały promujące Avengers: Koniec gry. Premiera w kwietniu.

Michalina Reda
-

Shazam! – są pierwsze recenzje. Krytycy…

Shazam! wejdzie na ekrany kin w przyszłym miesiącu a do sieci spłynęły już pierwsze -…

Michalina Reda
-

Hellboy – dlaczego powstał reboot? Nowe…

Hellboy to nadchodzący film z Davidem Harbourem w roli głównej. Dziennikarze portalu Comicbook byli na…

Adam Siennica
-

The Walking Dead – będzie zaskoczenie…

Oficjalny Twitter The Walking Dead wrzucił zapowiedź odcinka, nawiązując do kultowego wydarzenia z serialu Gra…

Michalina Reda
-

Gra o tron – buty Adidasa…

Adidas wypuścił na amerykański rynek serię butów inspirowanych serialem Gra o tron. Zobaczcie oficjalne zdjęcia.

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.