Ocena recenzenta:
6/10

Queen of the South: sezon 2, odcinek 1 – recenzja

Historia kobiety, która pnie się po szczeblach kariery w kartelu narkotykowym to naprawdę wartościowa rozrywka na sezon letni. Queen of the South nie rozczarowuje.

Fabuła 2. sezonu Queen of the South rozpoczyna się w momencie zakończenia poprzedniej serii. Teresa Mendoza znów staje przed różnymi dylematami, które nakierują ją w stronę korony władczyni imperium narkotykowego. Premierowy odcinek pokazuje, że twórcy nie odchodzą od konwencji, którą ustalili. Kwestie z przyszłości czasem mieszają z przeszłością, dając motywację postaci i pokazując jej emocjonalne przeżycia. Podobać się może fakt, że Teresa jest już bardziej pewna siebie. Wie, czego chce i jest świadoma ryzyka. To w 2. sezonie powinno zmienić bohaterkę, która w premierowym była zagubiona, niepewna, przestraszona. Ta zmiana jest wskazana i na razie twórcy wychodzą z tego obronną ręką.

Poruszane są kwestie etyczno-moralne, które ostatecznie doprowadzają do przemiany bohaterki w kogoś, kogo widzimy w scenach z jej przyszłości. W tym przypadku chodzi o podejmowanie kroków, które powoli będą zabijać jej człowieczeństwo. Jaki wpływ będzie mieć na Teresę przyłożenie ręki do śmierci kogoś niewinnego? Co prawda w tym odcinku twórcy pokazują to trochę zbyt dosłownie, ale trudno odmówić im odniesionego skutku. Tylko czy akurat musiał być to nawrócony gangster i pastor w jednym? Takie coś jest zbyt oczywiste, a przez to ten wątek traci odrobinę emocjonalnej wagi.

Dobrze działa relacja pomiędzy Teresą a szefową kartelu. Czuć, jak budowane jest to zaufanie, jak powoli to się zacieśnia. Wiemy, że jest to osoba, która nauczy Teresę wszystkiego o prowadzeniu interesów, więc tym bardziej relacja kobiet nabiera większej wagi i atrakcyjności. Dobrze, że już zakończono tutaj jakiekolwiek dylematy czy szanse ucieczki. Dzięki temu dalsze odcinki skupią się na tym, co trzeba, czyli zapowiadanej wojnie z Vargasem.

Sam Vargas nigdy nie był w tym serialu jakąś wybitną postacią. Dość stereotypowy i schematyczny złoczyńca. W tym odcinku jednak nabiera on wyrazu i jego znaczenie zmienia się kompletnie. Wprowadzenie postaci, która siłą przejmuje jego interes, to ciekawy zabieg, który sugerowaną wojnę może przeobrazić w coś o wiele bardziej drastycznego. Pomimo wszystko Vargas i jego żona są sobie bliscy, więc ta walka nie byłaby aż tak brutalna. A tak? Wszystkie chwyty dozwolone. To może być ciekawy wątek w tym sezonie.

Queen of the South oferuje spokojny odcinek przypominający o konwencji serialu, jej zaletach i wadach. Nieźle zagrany, wciągający i po prostu interesujący. Nie jest to wybitna rozrywka i czuć, że twórcy mogą wyciągnąć z tego o wiele więcej. Na razie jest nieźle.

 
 

Poznaj recenzenta

Adam Siennica
Zastępca redaktora naczelnego naEKRANIE,pl. Dziennikarz z zamiłowania. Fan Gwiezdnych Wojen od ponad 20 lat, wychowywał się na chińskim kung fu, kreskówkach i filmach z dużymi potworami. Nie stroni od żadnego gatunku w kinie i telewizji. Choć boi się oglądać horrory. Uwielbia efekciarskie superprodukcje, komedie z mądrym, uniwersalnym humorem i inteligentne kino. Najważniejsze w filmach i serialach są emocje. Prywatnie lubi fotografować i kolekcjonować gadżety ze Star Wars.

Najlepsze z 24h

naEKRANIE
0 -

33 zwiastuny do obejrzenia w ten…

Przegapiliście nowe zwiastuny w tym tygodniu? Nic straconego. Specjalnie dla was zbieramy w jednym miejscu…

Adam Siennica
0 -

Gwiazda Tajemnic Smallville aresztowana. Powodem sekta,…

Tytuł newsa może brzmieć jak żart na Prima Aprilis lub fabuła dziwacznego filmu. Tym razem…

Adam Siennica
0 -

Nastolatka zaprosiła Dwayne’a Johnsona na bal.…

Nie jest to nic wyjątkowego, że młodzi Amerykanie ze szkół czasem chcą zaprosić na bal…

Michalina Reda
0 -

Castingowe nowości. Kto zagra w filmach…

Czas na kolejną porcję nowości ze świata castingów. Sprawdźcie, którzy aktorzy dołączyli do nowych filmów…

Michał Kujawiński
0 -

Joe Russo o fałszywym scenariuszu dla…

Przed premierą filmu Avengers: Wojna bez granic, reżyserzy tego widowiska udzielają licznych wywiadów. Oto co…

Michał Kujawiński
0 -

Pyskaty najemnik na basenie. Zobacz plakat…

Do sieci trafił nowy plakat promujący film Deadpool 2. Tym razem widzimy na nim głównego…

Co o tym sądzisz?