Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Ocena recenzenta:
8/10

Nie z tego świata: sezon 13, odcinek 7 – recenzja

Jeśli po tylu latach Nie z tego świata udało się mnie zaskoczyć, chylę przed nim pokłony. Bowiem War of the worlds było jednym wielkim zaskoczeniem.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Widz co chwila zbierał szczękę z podłogi, zastanawiając się, co dalej i kogo jeszcze scenarzyści postanowią wskrzesić i wprowadzić do akcji. Począwszy od Kevina Trana w wersji alternatywnej, czyli słodkiego proroka z totalnym ADHD i słowotokiem, zniewolonego przez archanioła Michała, przez Lucyfera, który jednak znalazł drogę do „naszego” uniwersum, choć po drodze stracił łaskę, po Arthura Ketcha, który zapierał się, że jest swoim bratem bliźniakiem, acz nim nie był. Lucyfera przez moment nawet zrobiło się oglądającym żal – Michał okazał się niezłym sadystą, ale w końcu Lucyfer to Lucyfer i po powrocie nadal próbował zabijać ludzi na ulicy. Co wyszło przezabawnie, bo mu wyraźnie nie szło.

Z początkiem odcinka po zniknięciu Jacka Castiel postanawia dowiedzieć się tego i owego od aniołów, do tego samotnie, co – jak zwykle – źle się kończy. Tym bardziej, że aniołowie wymierają i rozpaczliwie poszukują Jacka, by ich „odtworzył”. Również Asmodeusz poszukuje Jacka, oczywiście w zupełnie innym celu, również bez powodzenia, za to przy okazji znajdując dwa asy w rękawie i objawiając swoje talenty kameleona, nie tylko w wyglądzie, ale i głosie. Tymczasem bracia Winchesterowie, nie chcąc „utkwić w bezczynności”, podejmują się rozwiązania sprawy zabójstwa trzech czarownic, nieoczekiwanie zostają poproszeni o pomoc przez jedną z ocalałych i ku swemu zdziwieniu natykają się na Mr. Ketcha, któremu – czego Dean był świadkiem, Mary Winchester strzeliła prosto w głowę, więc nie miał szans na przeżycie. Schwytany Ketch twierdzi, że jest bratem bliźniakiem Arthura – Alexandrem, w co Sam wierzy, a Dean niespecjalnie, sprzedając mu satysfakcjonujący łomot (tak, wiem, nie bije się więźnia, ale… trudno). Zgadnijcie tylko – kto miał rację?

Prócz doskonałej sceny przesłuchania Ketcha opowiadającego o złym bracie bliźniaku, równie niezwykłe były rozmówki Lucyfera z Castielem (majstersztyk w wykonaniu Mishy Collinsa i Marka Pellegrino), sarkastycznym do bólu i całym sobą marzącym o tym, by roznieść Lucyfera na strzępy, a zamiast tego siedzącym z nim w pubie.

Bardzo przyjemnie oglądało się choreografię bójki Winchesterów z demonami w tymże pubie, do którego dotarli za późno, by spotkać się z Castielem (i przywróconym światu Lucyferem). A jeśli nowy pracodawca Ketcha sądził, że nagła pomoc Brytyjczyka pomoże w relacjach z braćmi, bardzo się pomylił.

Do ironicznych opisów postaci przez Deana doszedł Asmodeusz jako zły pułkownik Sanders (twórca KFC) – bardzo trafnie.
Muzycznie pojawiło się jedynie Blues are turning black Stephena Emila Dudasa, sączące się w głośników baru podczas rozmowy Castiela z Lucyferem – to chyba ulubiona piosenka Castiela, bo pojawiła się już w sezonie w sezonie 10., w odcinku Angel heart.

Brawa za reżyserię dla Richarda Speighta Jra, który po raz kolejny podjął się ciężkiego zadania i wybrnął z niego zwycięsko. Ba, biorąc pod uwagę nieustanne zaskoczenie towarzyszące kolejnym scenom – rewelacyjnie.

Źródło: zdjęcie główne: materiały prasowe
War of the Worlds

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Marvel porządkuje linię czasową. Poznaj oficjalną…

Marvel w końcu zaprezentował oficjalną chronologię filmów wchodzących w skład MCU.

Piotr Piskozub
-

The Eternals – oto postacie, które…

Ogłoszenia castingowe do filmu The Eternals wyjawiają, których bohaterów zobaczymy w tej odsłonie MCU.

Piotr Piskozub
spoilery
-

Nowi złoczyńcy w Avengers 4? Książka…

Książka Thanos: Titan Consumed sugeruje, kto może być kolejnym złoczyńcą w filmie Avengers 4.

Adam Siennica
spoilery
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead trochę zwalnia tempa, siejąc ziarna, które mają duży fabularny potencjał. 7. odcinek…

Ocena recenzenta:
6
Adam Siennica
-

Zwiastun Once Upon a Deadpool. Święta,…

Once Upon a Deadpool to nowa wersja Deadpoola 2 przemontowana na potrzeby niższej kategorii wiekowej.…

Piotr Piskozub
-

Czarna Pantera ma taki cosplay, że…

Wielką popularnością w sieci cieszy się wideo, w którym cosplayer przebrał się za tytułowego bohatera…

Co o tym sądzisz?

adblo
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]
 

adblo
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]