Repertuar kin Nowość Program TV
Ocena recenzenta:
8/10

The Originals: sezon 4, odcinek 3 i 4 – recenzja

The Originals pozytywnie zaskakuje nowym przeciwnikiem bohaterów, który jest kompletnie inny od tego, co dotychczas widzieliśmy w tym serialu.
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Główna fabuła sezonu świetnie się rozwija w obu odcinkach. Całość znakomicie wciąga, gdy poznajemy historię tajemniczego demona zwanego Hollow, który ma związek z Vincentem i jego małżonką. Dzięki temu historia dobrze się zazębia z wydarzeniami z poprzednich sezonów. Taka spójność jest mile widziana, bo pozwala wprowadzić potrzebną ciągłość i wyjaśnić pewne kwestie, które były wówczas poruszane.

Nowy kult demona, który chce składać ofiary z dzieci, to też coś nowego. Zwłaszcza, że znajdują się w nim także ludzie na czele z przyjacielem Vincenta. Gliniarz nigdy nie miał jakieś istotnej roli i zawsze był w tle. A tak przynajmniej na sam koniec swego udziału przyczynił się do ważnego rozwoju fabuły. W tym miejscu zgrzyta mi tylko Vincent, którego reakcja na los przyjaciela wydaje się przesadzona, bo ta relacja nigdy nie została zbudowana w taki sposób, byśmy mogli w to uwierzyć.Nadal czegoś brakuje.

W odcinkach mamy też zwroty akcji. Wspominany udział gliniarza, który porywa dzieci dla kultu, to zaskoczenie trzeciego odcinka. Natomiast w kolejnym niespodziewany jest sam fakt, że to była podpucha i pułapka na Klausa i Marcela. Sugestie są dość wyraźne, co potem potwierdza sen Hope oraz ostatnie minuty odcinka. Hollow, w jakiś sposób, połączył się z nimi, by wykorzystać ich moc do powrotu do świata żywych. Nie brak klimatycznych ujęć oraz dobrego rozwoju tego wątku, który z każdą minutą coraz bardziej wciąga.

Cieszy jednak fakt, że twórcy nie zapominają o sercu The Originals, którym jest tytułowa rodzina. Sceny budowania więzi pomiędzy Klausem i Hope w obu odcinkach mogą się podobać. Jest w tym sporo emocji, subtelności, a jednocześnie wątek pozbawiono banału i ckliwości. Dobrze sobie radzi Joseph Morgan, który w tym miejscu rozpoczyna wyraźną i ważną przemianę Klausa w kogoś lepszego. Hope ma na niego dobry wpływ i jestem ciekaw, jak to dalej się rozwinie.

Wątek Freiy i jej niewolnicy idzie raczej określonym i przewidywalnym torem. Hayley sprzeciwia się i chce ją wypuścić, ale Freya podchodzi do tematu trochę fanatycznie. Jednak wraz z rozwojem tej historii widać zbliżenie w tej relacji czarownicy z wilkołakiem. Na razie są to dość subtelne sugestie, ale spodziewam się romansu obu kobiet.

The Originals na razie oferuje dobry i satysfakcjonujący sezon z ciekawą historią. Cieszy mnie, że serial nie zmienia się w Pamiętniki wampirów i wszelkie wątki romantyczne są na dalekim planie. Dzięki temu produkcja nie traci nic ze swojego wyrazu.

Źródło: zdjęcie główne: Annette Brown/The CW

 

 

Poznaj recenzenta

Adam Siennica
Zastępca redaktora naczelnego naEKRANIE,pl. Dziennikarz z zamiłowania. Fan Gwiezdnych Wojen od ponad 20 lat, wychowywał się na chińskim kung fu, kreskówkach i filmach z dużymi potworami. Nie stroni od żadnego gatunku w kinie i telewizji. Choć boi się oglądać horrory. Uwielbia efekciarskie superprodukcje, komedie z mądrym, uniwersalnym humorem i inteligentne kino. Najważniejsze w filmach i serialach są emocje. Prywatnie lubi fotografować i kolekcjonować gadżety ze Star Wars.

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
spoilery
0 -

Deadpool 2 – co przegapiliście w…

Chcemy przedstawić Wam listę easter eggów, nawiązań popkulturowych i żartów, które znalazły się w filmie…

Adam Siennica
breaking
0 -

Będzie kolejny Pitbull. Mamy komentarz Patryka…

Patryk Vega na swoim Facebooku ogłosił, że wyreżyseruje najnowszą odsłonę serii Pitbull. Ogłosił tytuł oraz…

Adam Siennica
0 -

Box Office: Deadpool 2 wygrywa. Wynik…

Deadpool 2 zgodnie z oczekiwaniami wygrywa weekend w amerykańskim box office. Po raz pierwszy od…

Adam Siennica
0 -

Księga dżungli w mroczniejszym wydaniu. Teaser…

Mowgli to film w reżyserii Andy'ego Serkisa, który w odróżnieniu od disneyowskiej Księgi dżungli ma…

Wiktor Fisz
spoilery
0 -

Agenci T.A.R.C.Z.Y.: sezon 5, odcinek 22…

Ostatni odcinek piątego sezonu byłby doskonałą konkluzją całego serialu. Wręcz idealną. Agenci T.A.R.C.Z.Y. rzutem na…

Ocena recenzenta:
7
Monika Kubiak
spoilery
0 -

Nie z tego świata: sezon 13,…

Kolejny finał sezonu Nie z tego świata (oraz podsumowującego Carry on, my wayward son) za…

Ocena recenzenta:
7

Co o tym sądzisz?