Menu

The Originals (2013)


Trailery i materiały video

Comic-Con 2013 Video - The Originals

Serial jednym zdaniem

brak jeszcze opinii, jako pierwszy dodaj swoją!
Pokaż wszystkie opinie (0)

Najnowsza recenzja redakcji

Pierwsze bezpośrednie starcie Klausa i Marcela z Hollow to coś, co doskonale napędza rozwój The Originals. Szczególnie, że postawiono na nowe intrygujące informacje.

Miłą niespodzianką jest powrót Sebastiana Roche’a do roli Michaela. Aktor zawsze świetnie się sprawdzał w roli demonicznego ojca Mikaelsonów, więc nic dziwnego, że nic się w tym aspekcie nie zmieniło. Na razie strzałem w dziesiątkę jest fakt, że twórcy nie obsadzają nikogo nowego w roli Hollow, tylko wykorzystują dobrodziejstwa aktorskie, które mają dostępne. Pewnie, wykorzystanie aktorów grających Klausa, Elijah i Michaela do personifikacji demona jest w jakiś sposób pójściem na łatwiznę, ale to nie przeszkadza, bo dzięki temu wypada to świetnie. Każda z tych postaci ma tyle ekranowej charyzmy, że naprawdę nie trzeba tutaj kombinować.

Manipulacje Marcelem i Klausem są proste, ale ciekawe i emocjonujące. Widać cudną różnicę pomiędzy Marcelem i Klausem, gdy obaj inaczej reagują na działania demona. Świetnie wygląda scena, gdy Klaus rozmawia z Michaelem-Hollow, starając się rozgrywać partię w swoim stylu. To właśnie jest zaleta tej postaci, która nawet w obliczu halucynacji jaką demon mu tworzy, potrafi zachować rozsądek i wejść w rywalizację w odpowiedni sposób. Dlatego też tym bardziej plus za to, jak Hollow wygrywa to starcie. Przerażenie i panika na twarzy Josepha Morgana w późniejszej rozmowie z Freya pokazuje Klausa, jakiego dawno nie widzieliśmy. A to niesie ze sobą wielki potencjał.

Video Thumbnail
The Originals 4x5 Extended Promo Season 4 Episode 5 4x05 Trailer [HD]

Freya i pani wilkołak będą mieć romans. Niby nie przeszkadza ten wątek w ogóle, bo jest spokojnie, ale mało subtelnie budowany. Nadal romanse są w tle The Originals, tak jak powinny, więc czemu nie? Freya jest postacią, której przyda się jakiś emocjonalny rozwój, a romantyczna relacja z drugą kobietą może to zapewnić. Na razie ich wspólne sceny wypadają nieźle.

Najjaśniejszym punktem jest starcie Klausa z Marcelem. Obaj manipulowani przez Hollow, obaj też nie chcą wzajemnie się zabić. Nie chodzi tutaj o efektowność walki, ale o jej emocjonalną wagę. Ten moment, gdy Klaus decyduje się nie zabijać Marcela, jest piękny i kluczowy dla rozwoju postaci. Tak jak chwilę później Elijah mówi w rozmowie z Marcelem –Klaus się zmienia. I to widać. Nie wiem, jak Wy, ale jestem zaciekawiony tą przemianą postaci.

Dobry, emocjonujący i ciekawy odcinek. Szczególnie cliffhanger dodaje kolorytu, choć nie jestem zaskoczony, że ta kobieta także jest po stronie tych złych. Czekam na więcej.

Pokaż całą recenzję Pokaż wszystkie recenzje redakcji (51)

Obsada

Klaus Mikaelson
Elijah Mikaelson
Hayley Marshall
Camille O'Connell
Davina Claire
pokaż pełną obsadę (8)

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

Sezon 3:

Sezon 4:

Powiązane Artykuły

Adam Siennica
1127 -

Premiery seriali 2017 (styczeń-maj). Daty w USA i w Polsce

Zaczynamy 2017 rok, co w telewizji oznacza nowe seriale oraz powracające sezony popularnych tytułów. W artykule przegląd z datami premier w Polsce oraz w USA.

Maciej Lehmann
zawiera spoilery!
1406 -

Wspominamy bohaterów seriali, którzy odeszli

Pierwszy listopada to bez wątpienia jeden z najbardziej melancholijnych dni w roku. Nie tylko ze względu na otoczkę ponurej i posępnej pogody, ale przede wszystkim…

Kamil Śmiałkowski
1779 -

Najlepsze seriale maja 2016 – wyniki głosowania czytelników

Maj - miesiąc wielkich finałów. Które z seriali pięknie odeszły na wakacyjną przerwę? Które odeszły już w ogóle? Czy któryś z finałów zagroził dominacji Gry…

Pokaż kolejne (38)

Komentarze