Repertuar kin Nowość Program TV

Agenci NCIS: Los Angeles (2009)

NCIS: Los Angeles

Śr. ocena 6.7

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Najnowsza recenzja redakcji

NCIS: Los Angeles to serial, jakiego po zakończeniu NCIS: Los Angeles brakowało w amerykańskiej telewizji. Trudno szukać drugiej takiej produkcji, która jest proceduralem tak bardzo nastawionym na akcję. Potwierdzają to w każdym sezonie, a ostatnie dwa odcinki skupione zostały wokół jednej z głównych bohaterek.

Kensi Blye, podobnie jak Callen i Sam w serialu obecni są od samego początku. O ile jednak wyemitowano już wiele odcinków dotyczących przeszłości męskiego duetu agentów NCIS, tak Kensi zawsze pozostawała w tle. Grająca ją piękna Daniela Ruah nie robiła jednak wyłącznie za ładne, kobiece tło w serialu stacji CBS (aczkolwiek jej „walory” wykorzystywane zostały wielokrotnie). Cieszy więc, że scenarzyści w końcu docenili jej bohaterkę w odpowiedni sposób. Odcinek zatytułowany „Blye K.” składał się z dwóch części, emitowany był przez dwa tygodnie i w całości skupił się na przeszłości Kensi.

Dość zaskakujące było dla mnie połączenie jej wątku z Owenem Grangerem. Już w poprzednich odcinkach dało się odczuć, że jego z pozoru „zła” strona ma pewne uzasadnienie i nie pojawił się w Los Angeles bez powodu. Nie przypuszczałem jednak, że jego główne motywy są tak blisko związane z samą Kensi. Jak zapisano w scenariuszu, agentka Blye do NCIS wstąpiła 5 lat temu, w 2007 roku, dlatego też jedyną możliwością na napisanie sensownej historii była jej przeszłość, a właściwie przeszłość jej rodziny. Nie był to zbyt oryginalny pomysł (wielokrotnie wałkowany przy szukaniu odpowiedzi na temat swojego życia przez Callena), ale rozwinięty został w miarę sensownie.

© CBS 2012

Mimo, że historia była stosunkowo ciekawa i wciągająca, jestem zdania, że spokojnie zmieściłaby się w jednym odcinku. Scenarzyści fabułę rozciągnęli jednak na dwie serialowe godziny, przez co momentami było czuć monotonię. Szczególnie nie podobał mi się cliffhanger na zakończenie części pierwszej. Wyraźnie zabrakło w nim pomysłu, a samo postrzelenie Kensi zrealizowano w bardzo przeciętny i sztuczny sposób. Fabularnie „Blye K.” rozwijał się dość wolno i nie był napakowany akcją aż tak bardzo, jak poprzednie epizody. Kensi zmuszona była walczyć z tajemniczą przeszłością swojego ojca i zarzutami morderstwa, aż w końcu sama znalazła się „na celowniku”.

W dwugodzinnym odcinku niezwykle ważna była rola Grangera. Momentami nieco przerysowana, bo asystent dyrektora NCIS działający na własną rękę wyglądał mało przekonująco. Wyjaśnienie motywów jego współpracy i ostatecznie pomocy Kensi było jednak odpowiednie. Mało tego, wygląda na to, że bohater w serialu zagości na dłużej. Swoje pięć minut w tym odcinku miał też ulubieniec fanów „NCIS: LA” – Deeks, zmuszony do jeżdżenia na tylnym siedzeniu samochodu głównych bohaterów. W decydujących momentach żarty ostawione zostały na bok, a Deeks potrafił zachować się wobec Kensi jak prawdziwy partner, a jednocześnie przyjaciel.

© CBS 2012

W poszukiwaniu nowych pomysłów na ciekawe scenariusze, twórcy zrealizowali jeden z ostatnich, oczywistych wątków do poruszenia. Zabrali się za jedynego bohatera (a właściwie bohaterkę) z nieodkrytą przyszłością realizując wokół niej odcinek. Czyżby kończyły się pomysły? Niekoniecznie. Druga część 3. sezonu Agentów NCIS: Los Angeles pokazuje, że poziom w porównaniu z jesienią poszedł w górę. Na dobre ostawiono wątki Rumunii i Sama, szukając nowych rozwiązań. Oby tak dalej.

Ocena: 7/10

Pokaż całą recenzję

Obsada

Kensi Blye
Hetty Lange
Sam Hanna
Owen Granger

Sezony

Sezon 1:

Sezon 2:

Sezon 3:

Sezon 4:

Sezon 5:

Sezon 6:

Sezon 7:

Sezon 8:

Sezon 9:

Sezon 10:

Powiązane Artykuły

Norbert Zaskórski
-

Seriale 2019: wielkie powroty! Daty nowych sezonów styczeń-maj

Seriale 2019 to przede wszystkim wielkie powroty! Gra o tron, Luther, Odwróceni czy Detektyw. Midseason…

Norbert Zaskórski
-

Nowe sezony seriali 2018 – jesień w Polsce i w USA

Wszyscy czekamy na nowe sezony seriali, które uwielbiam oglądać. Jesień w Polsce i w USA…

Michał Kujawiński
-

Nowe seriale i kolejne sezony na wrzesień 2018

Po spokojniejszym - jeśli chodzi o serialowe produkcje - miesiącu czas na wrzesień, w którym…

Tymoteusz Wronka
-

Dziś wieczorem w telewizji – 14.06.2018

Pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej, Babel z Bradem Pittem i Cate Blanchett,…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.