BH90210 (2019-2019)

Jest to fikcyjna historia, w której aktorzy kultowej produkcji są ukazani w krzywym zwierciadle, jak próbują stworzyć reboot swojego hitu.

Trailery i materiały wideo

BH90210 - trailer

Najnowsza recenzja redakcji

BH90210 fatalnie rozwiązał wszystkie w miarę interesujące wątki. Przede wszystkim kwestia Zacha, syna Briana okazuje się motywem pustym, nudnym i nieciekawym. Fakt, że to tak naprawdę Jason jest jego ojcem, a nie Brian, wydaje się zbytecznym przekombinowaniem kierującym ten serial na niebezpieczne rejony telenoweli. Tu nie ma pola do satyry czy poruszenia interesujących motywów. Po prostu jedna z wielu kiepskich decyzji twórców tego tytułu. Szkoda, że jednak wątek stalkera został tak słabo zakończony w poprzednim odcinku, bo był w nim potencjał, ale tak jak z każdą historią w tym serialu, został zmarnowany.

Zresztą to samo można powiedzieć o każdym obyczajowym wątku z tego finału. Kwestia ochroniarza i Jenny, która ucieka, gdy ten się zaangażował. Wcale nie stawia to bohaterki w dobrym świetle, a jedynie pogłębia problem postrzegania jej w sposób negatywny jako gwiazdę zmieniającą facetów jak rękawiczki. To samo małżeńskie problemy Briana i Tori - komplikacje godne opery mydlanej nie mające za grosz emocji, sensu czy miejsca w tym serialu.

Szybko okazuje się, że finał BH90210 nie ma zbyt wiele do zaoferowania. Nutka nostalgii przemyka w tle i w sumie tyle. Kwestia oczekiwania bohaterów na zamówienie sezonu, gdzie rywalizowali do końca o to z kontynuacją Życia na fali, niczego tak naprawdę nie wnosi. Ot kilka scen rozmów, dalsze losy kiepsko prowadzonego wątku orientacji Gabrielle, problemy córki Jenny, zachowanie Shannon, romans Iana. Każdy ten aspekt buduje to samo wrażenie, że pomysł na BH90210 wyparował wraz z widzami śledzącymi dalsze losy. Trudno dostrzec w finale cokolwiek, co mogłoby nawet być jakąś formą satyry czy mieć oznaki humoru... zwolnienie młodej scenarzystki? Oczekiwane i wywołuje obojętność. Cliffhanger z faktem, że kogoś zwolnią z obsady? Może jest interesujący, ale co z tego, skoro pewnie tylko najwierniejsi fani powrócą, jeśli jakimś cudem ta produkcja dostanie 2. sezonu.

BH90210 to serial z wielkim problemem braku tożsamości. Pierwotnie sugerowano styl satyry znany z Odcinków, ale zamiast tego dostaliśmy kiepską obyczajówkę o losach gwiazd lat 90., która może miała kilka udanych momentów i nic więcej. Szkoda, bo ta obsada i przede wszystkim ten pomysł zasługiwał na o wiele lepszy scenariusz i więcej odwagi.

Sezony

Sezon 1

  1. Episode #1.1 (7 sierpnia 2019)
  2. TBA (14 sierpnia 2019)
  3. The Photo Shoot (21 sierpnia 2019)
  4. TBA (28 sierpnia 2019)
  5. TBA (4 września 2019)
  6. TBA (11 września 2019)

Co o tym sądzisz?

Zobacz w VOD

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

John Turturro

John Turturro

ur. 1957, kończy 63 lat

Ali Larter

Ali Larter

ur. 1976, kończy 44 lat

Robert Sean Leonard

Robert Sean Leonard

ur. 1969, kończy 51 lat

Bernadette Peters

Bernadette Peters

ur. 1948, kończy 72 lat

Wojciech Paszkowski

Wojciech Paszkowski

ur. 1960, kończy 60 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV