Mamuśka (2013-2019)

Mom

Mamuśka

Mamuśka skupia się na Christy, samotnej matce, która niedawno poradziła sobie z problemem alkoholowym, a obecnie stara się poukładać swoje życie w Napa Valley.

Trailery i materiały wideo

Mom - trailer

Najnowsza recenzja redakcji

Gama gagów twórców Mom jest niezwykle uboga. Po trzech odcinkach ich liczbę można policzyć na palcach jednej ręki, gdyż ciągle powtarzają się te same, ograne i nudne schematy. Na przykład mamy Bonnie (Alison Janney) - non stop żartującą ze swojego życia erotycznego i traktującą dzieci z przymrużeniem oka. Biorąc to pod uwagę, widać dziwaczne i niekonsekwentne zachowanie - z jednej strony jest dojrzała i karci Violet, z drugiej zaś wyciąga kasę od młodego. Ni to śmieszne, ni to mądre.

Najgorzej jednak jest z Christy, która tym razem idzie na randkę. To kompletna katastrofa, a obecność niezłego aktora komediowego w osobie Justina Longa nie pomaga ani trochę. Rzekłbym nawet, że jedynie dolewa oliwy do ognia, tworząc efekt wprowadzający w zażenowanie i zmuszający do wewnętrznej walki o dokończenie seansu. W żadnej nowej komedii sezonu nie widziałem tak wtórnych gagów, do tego z tak miernym wykonaniem. Nieustannie miałem wrażenie, że oglądam coś, co już wielokrotnie pokazywano w o wiele lepszym stylu. 

Do tego jeszcze jest też relacja Christy z szefem, która opiera się ciągle na tym samym. Ponownie coś mu robi, lecz tym razem nie jest to tak zabawne jak poprzednio. Postać grana przez Corddry'ego zupełnie nic nie wnosi do tego serialu. Jest nijaka jak wszyscy męscy bohaterowie Mom.

Sukcesem drugiego odcinka były komiczne sytuacje związane z nietypowymi relacjami bohaterek i niecodziennymi wydarzeniami z ich życia. Nie czuć tego w trzecim odcinku, gdzie scenarzyści poszli w innym kierunku, tworząc historię po linii najmniejszego oporu. Nie pomaga w tym wszystkim też Anna Faris, której bohaterka staje się nudna i momentami irytująca.

Mom ma swoje momenty, kiedy można się uśmiechnąć, ale jest ich zdecydowanie za mało w tym odcinku. W poprzednim można było się pośmiać, ale teraz nie jestem już taki pewien, czy coś z tego serialu da się jeszcze wyciągnąć.

Sezony

Sezon 8

 1. Chicken Hands And Toxic Narcissism (21 listopada 2019)
 2. Tuna Florentine And A Clean Handoff (5 grudnia 2019)
 3. Higgledy-piggledy And A Cat Show (12 grudnia 2019)
 4. One Tiny Incision And A Coffin Dress (9 stycznia 2020)
 5. A Depressed Garden Gnome And A Mud Flap (16 stycznia 2020)
 6. Dammit Sandra And The Money Bus (30 stycznia 2020)
 7. Garth Brooks And A Sexy Troll Doll (20 lutego 2020)
 8. TBA (18 kwietnia 2019)
 9. TBA (25 kwietnia 2019)
 10. TBA (2 maja 2019)
 11. TBA (9 maja 2019)

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV