Repertuar kin Nowość Program TV

The Brave (2017)

Śr. ocena 7.5

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Trailery i materiały video

The Brave - trailer

Najnowsza recenzja redakcji

UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Czas pożegnać się, przynajmniej na jakiś czas, z Daltonem i jego ekipą. Czy pozwolą nam za sobą zatęsknić?

Ostatni odcinek pierwszego sezonu The Brave podejmuje akcję dokładnie tam, gdzie skończył się poprzedni. Patricia przybywa do bazy, by stanąć twarzą w twarz z Alexem i swoją przeszłością. W tym samym czasie zhackowana amerykańska łódź podwodna zbliża się do chińskich wód terytorialnych. Brzmi to jak potencjał na naprawdę emocjonujący finał, coś jednak po drodze niestety zawiodło.

Przede wszystkim zgrzyta tempo akcji. Nie jestem pewien, czy jest to przymiarka do zakończenia serialu wraz z pierwszym sezonem, czy po prostu chęć domknięcia ważnych wątków, ale wszystko działo się za szybko. Wciśnięto w ten odcinek za wiele, zablokowano potencjał na naprawdę dobry cliffhanger, a zamiast niego zostawiono typową kliszę. Zakończenie powinno pozostawiać niedosyt, dreszczyk… Tutaj tego zabrakło i zamiast ciekawego wroga na cały następny sezon, jakim mógł okazać się Alex, dostajemy Preacha w śpiączce. No nie gra mi to zupełnie. Nie wspominając już o kompletnie płaskiej scenie, w której reszta ekipy spotyka się nad jego łóżkiem.

To jednak tylko wisienka na torcie zmarnowanych okazji. Wątek Patricii i Alexa jest, lekko mówiąc, słaby. Rozumiem, że pewne wydarzenia przez te 9 lat, od kiedy ostatnio się widzieli, zmieniły naszą bohaterkę, niemniej jednak nie kupuję jej kompletnie niezachwianych wartości moralnych i poziomu emocji spadającego kowadła. To jest po prostu sztuczne.

Nawet akcja odbicia uwięzionej dziewczyny nieco zgrzyta. O ile zrealizowane jest to fajnie, to jednak nie kupuję faktu, że oddział świetnie wyszkolonych najemników, który odcinek temu dokonał naprawdę sprawnego porwania, dał się wyciąć w pień jak małe dzieci. Kolejna ofiara przyspieszonego tempa odcinka. Sytuację nieco ratuje scena, w której Jaz korzysta ze swojej kobiecości, by podłożyć pluskwę jednemu z bandziorów, tutaj przynajmniej można się było zaśmiać.

To, jak na razie, koniec The Brave. Szkoda, bo serial, mimo że mało ambitny, to bardzo przyjemny w oglądaniu. Tylko czemu ostatni odcinek sezonu jest jednocześnie jego najsłabszym?

Pokaż całą recenzję

Obsada

Michael Dalton
Noah Morgenthal
Hannah Archer
Dr Kimberly Wells
Joseph McGuire

Sezony

Sezon 1:

Powiązane Artykuły

Piotr Piskozub
-

Skasowane seriale 2018 roku. Których produkcji już nie zobaczymy?

Amerykańskie telewizje w ostatnich dniach decydowały, które seriale zostaną skasowane. W poniższym zestawieniu prezentujemy ich…

Norbert Zaskórski
-

Premiery seriali 2018 (styczeń-czerwiec). Daty w USA i w Polsce

Zaczynamy 2018 rok, co w telewizji oznacza nowe seriale oraz powracające sezony popularnych tytułów. W…

Adam Siennica
1-

Premiery seriali – jesień 2017. Daty premiery w USA i w Polsce

Jesień 2017 to okres, na który czekają wszyscy fani seriali. Na ekranach pojawią się dziesiątki…

Adam Siennica
1-

Seriale na wrzesień 2017 – nowe tytuły i kolejne sezony

Wrzesień to początek sezonu 2017/2018 w świecie seriali. W artykule przeczytacie opisy nowości oraz tytułów,…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.