The Brave (2017-2019)

The Brave

Serial The Brave opowiada o złożonym świecie bohaterów wojennych, którzy poświęcają się dla najbardziej wymagających i niebezpiecznych misji za linią wroga.

Trailery i materiały wideo

The Brave - trailer

Najnowsza recenzja redakcji

Ostatni odcinek pierwszego sezonu The Brave podejmuje akcję dokładnie tam, gdzie skończył się poprzedni. Patricia przybywa do bazy, by stanąć twarzą w twarz z Alexem i swoją przeszłością. W tym samym czasie zhackowana amerykańska łódź podwodna zbliża się do chińskich wód terytorialnych. Brzmi to jak potencjał na naprawdę emocjonujący finał, coś jednak po drodze niestety zawiodło.

Przede wszystkim zgrzyta tempo akcji. Nie jestem pewien, czy jest to przymiarka do zakończenia serialu wraz z pierwszym sezonem, czy po prostu chęć domknięcia ważnych wątków, ale wszystko działo się za szybko. Wciśnięto w ten odcinek za wiele, zablokowano potencjał na naprawdę dobry cliffhanger, a zamiast niego zostawiono typową kliszę. Zakończenie powinno pozostawiać niedosyt, dreszczyk... Tutaj tego zabrakło i zamiast ciekawego wroga na cały następny sezon, jakim mógł okazać się Alex, dostajemy Preacha w śpiączce. No nie gra mi to zupełnie. Nie wspominając już o kompletnie płaskiej scenie, w której reszta ekipy spotyka się nad jego łóżkiem.

To jednak tylko wisienka na torcie zmarnowanych okazji. Wątek Patricii i Alexa jest, lekko mówiąc, słaby. Rozumiem, że pewne wydarzenia przez te 9 lat, od kiedy ostatnio się widzieli, zmieniły naszą bohaterkę, niemniej jednak nie kupuję jej kompletnie niezachwianych wartości moralnych i poziomu emocji spadającego kowadła. To jest po prostu sztuczne.

Nawet akcja odbicia uwięzionej dziewczyny nieco zgrzyta. O ile zrealizowane jest to fajnie, to jednak nie kupuję faktu, że oddział świetnie wyszkolonych najemników, który odcinek temu dokonał naprawdę sprawnego porwania, dał się wyciąć w pień jak małe dzieci. Kolejna ofiara przyspieszonego tempa odcinka. Sytuację nieco ratuje scena, w której Jaz korzysta ze swojej kobiecości, by podłożyć pluskwę jednemu z bandziorów, tutaj przynajmniej można się było zaśmiać.

To, jak na razie, koniec The Brave. Szkoda, bo serial, mimo że mało ambitny, to bardzo przyjemny w oglądaniu. Tylko czemu ostatni odcinek sezonu jest jednocześnie jego najsłabszym?

Sezony

Sezon 1

 1. Pilot (26 września 2017)
 2. Moscow Rules (3 października 2017)
 3. The Greater Good (10 października 2017)
 4. Break Out (17 października 2017)
 5. Enhanced Protection (24 października 2017)
 6. The Seville Defection (30 października 2017)
 7. It’s All Personal (6 listopada 2017)
 8. Stealth (13 listopada 2017)
 9. Desperate Times (20 listopada 2017)
 10. Desperate Measures (8 stycznia 2018)
 11. Grounded (15 stycznia 2018)
 12. Close to Home: Part 1 (22 stycznia 2018)
 13. Close to Home: Part 2 (29 stycznia 2018)

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV