Repertuar kin Nowość Program TV

Unreal: telewizja kłamie (2015)

UnREAL

Śr. ocena 7.9

Znasz ten serial? Oceń!

0,0

Zgłoś błąd na stronie

Najnowsza recenzja redakcji

Drugi sezon Unreal: telewizja kłamie oferuje jeszcze mocniejsze doznania, bardziej dramatyczne momenty i więcej akcji niż poprzedni – jednak to nie oznacza, że jest lepszy.

Dziesięć odcinków to za mało na pogodzenie problemów producentów z przedstawianiem show. Twórcy tak skupiają się na głównych bohaterach, że zaniedbują przy tym poboczne postacie – uczestników programu Everlasting. Kandydatki na żonę dla kolejnego (tym razem czarnoskórego) kawalera są średnio interesujące, do tego zbyt słabo je poznajemy. Nie czuć chemii w scenach miłosnych, w których biorą udział – nawet jeśli stanowią tylko efekt manipulacji Quinn i jej ekipy, to uczucie pożądania powinno być wyraźne. Nowy książę, znany futbolista, chociaż skrywa tajemnicę, w żadnym stopniu nie dorównuje Adamowi. Brakuje mu drugiego, odmiennego oblicza, nie zdumiewa swoimi decyzjami, a w całym sezonie dominuje wrażenie, że oglądaliśmy go stanowczo za rzadko.

Lepiej sprawują się pozostałe wątki, na których zbudowano drugą serię. Walka o kontrolę nad programem i to, jak ostatecznie ma on wyglądać, jest wciągająca i pełna zwrotów akcji. Bohaterowie pokazują tu swoją najgorszą stronę, przyparci do muru i zmuszeni do rywalizacji są w stanie stosować sprytne ruchy, niekoniecznie zgodne z uczciwą grą. Jednocześnie stają się coraz mniej sympatyczni, choć ich bezwzględność i wciąż umykające prostej ocenie działania budzą emocje. Te zachowania, radość z nieetycznej pracy oraz pragnienie kontynuowania jej zostały dobrze uargumentowane charakterami postaci i traumatyczną przeszłością. Niestety taka sytuacja stawia pod dużym znakiem zapytania możliwość szczęśliwego zakończenia, a nadzieje na nie przydałoby się rozniecić.

To by pozytywnie wpłynęło na serial, ponieważ czyniłoby fabułę bardziej nieprzewidywalną, zwłaszcza jeśli chodzi o związki Rachel. Podczas ich śledzenia brakuje przekonania, że mogą poskutkować stałymi zmianami w życiu bohaterki. Nawet powrót istotnej postaci z pierwszego sezonu nie został dobrze wykorzystany, szczególnie że jej rolę ograniczono do gościnnej. Biorąc pod uwagę to, jak istotna była rok temu, zasłużyła na dłuższy występ. Zawodzi także John Booth, którego znaczenie dla serialu nie idzie w parze z zajmującym charakterem. Za jego szarmanckim zachowaniem i specyficzną manierą grającego go aktora, Ioana Gruffudda, nic się nie kryje. To jednowymiarowa persona, o której mało wiemy.

Główni bohaterowie Unreal: telewizja kłamie wciąż przyciągają uwagę i budzą zainteresowanie. Ponadto przechodzą wyraźne metamorfozy – niektóre postacie mogą okazać się dla widza niespodzianką. Wiarygodnie zaprezentowano zmiany, jakie zaszły w Rachel, która początkowo naprawdę zachodzi za skórę, a jej podłość jest wręcz szokująca. Także Chet wydaje się inną osobą, choć w jego przypadku przemiana została uzasadniona nie tylko wydarzeniami z pierwszego sezonu, ale też pewną dozą szaleństwa. Gdy postacie zachowają się zgodnie z naszymi oczekiwaniami, dają się również lubić. Dochodzi do tego humor biorący się z wulgarnego języka i ośmieszania innych ludzi. Przoduje w nim Quinn, która mimo bycia bezwzględną, szorstką kobietą, w takich sytuacjach skutecznie prowokuje do uśmiechu. Tylu zabawnych tekstów i momentów nie było w poprzedniej serii.

Drugi sezon Unreal: telewizja kłamie dostarcza emocji oraz jest pełen akcji i zwrotów wydarzeń. Chociaż postawienie na „więcej” w kilku aspektach nie wszędzie poskutkowało dobrymi efektami, to serial nadal ekscytuje. To nie jest produkcja, w której choćby jeden odcinek był zapychaczem albo powodował nudę. Tutaj cały czas coś się dzieje, postacie nieustannie zaskakują, a my wciąż zapoznajemy się z mechanizmami rządzącymi reality show. Część pobocznych bohaterów przydałoby się dokładniej przedstawić, natomiast samo Everlasting nie budziło takiego zainteresowania jak wcześniej, lecz minionego lata Unreal: telewizja kłamie był tytułem wartym uwagi.

Pokaż całą recenzję

Obsada

Sezony

Sezon 1:

  • 01: Return (1 czerwca 2015 r.)
  • 02: Relapse (8 czerwca 2015 r.)
  • 03: Mother (15 czerwca 2015 r.)
  • 04: Wife (22 czerwca 2015 r.)
  • 05: Truth (29 czerwca 2015 r.)
  • 06: Fly (6 lipca 2015 r.)
  • 07: Savior (13 lipca 2015 r.)
  • 08: Two (20 lipca 2015 r.)
  • 09: Princess (27 lipca 2015 r.)
  • 10: Future (3 sierpnia 2015 r.)

Sezon 2:

Sezon 3:

Sezon 4:

Powiązane Artykuły

Norbert Zaskórski
-

Premiery seriali 2018 (styczeń-czerwiec). Daty w USA i w Polsce

Zaczynamy 2018 rok, co w telewizji oznacza nowe seriale oraz powracające sezony popularnych tytułów. W…

Dawid Muszyński
weekend
1-

Po co mi odcięta ręka? – Wywiad z Michaelem Cudlitzem, Abrahamem z The Walking Dead

Niedługo premiera siódmego sezonu serialu The Walking Dead. Z tej okazji spotkaliśmy się z Michaelem…

Kamil Śmiałkowski
1-

Najlepsze seriale sierpnia 2016 – wyniki głosowania czytelników

Czas najwyższy podsumować sierpień i tym samym zakończyć pierwszy rok naszej zabawy we wspólne głosowanie…

Kamil Śmiałkowski
1-

Najlepsze seriale lipca 2016 – wyniki głosowania czytelników

Lipiec - lato w pełni, serialowa posucha, ale czy aby na pewno?

Lubią ten serial (1)

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.