#42: We’re the Guardians of the Galaxy, bitch!

Piotr Wosik

Piotr Wosik

Moja impresja?

Corny, goofy, silly, sincere, romantic, thrilling, stylish, groovy, ridiculous, hilarious, sexy, insane, classy + marvelous tunes, good vibes and charming Pratt = FUN!!

- - -
Zgadzam się z przedstawioną recenzją na Hataku, i z recką na Filmwebie. Generalnie prosty film w odbiorze, przygodowa space opera z iskrą, humorem i w świetnym wizualnym stylu (kolorystyka) podparta genialnym soundtrackiem.

Marvin Gaye - "Ain't No Mountain High Enough"

Już przy pierwszej scenie Iron-Man 3 czuć było, że połączenie retro klasyków z ekranizacją komiksów ma moc. Tutaj jest kwintesencja!

Oklaski również dla Chrisa Pratta. Z miśkowatego side-kicka, przez schudnięcie 30 kg, aż do pełnoprawnego łobuzerskiego herosa. Świetna rola.

Nie ma dużo więcej do dodania, wszyscy chwalą film za te same walory. I prawidłowo.

- - -
Dorzucić chciałem jeszcze tylko, że Marcin trafia w punkt pisząc [cytat]Czy mógłby być lepszy? Tak, bo fabule ewidentnie ciąży konieczność budowania od zera, ustalania relacji między bohaterami i wprowadzania uniwersum [/cytat]

To "przypadłość" na jaką cierpią niemal wszystkie ekranizacje o superbohaterach, które z założenia tworzone są jako pierwszy "odcinek serialu". I w ten sposób niepisana zasada, że "sequel zawsze jest gorszy" nijak ma się to adaptacji historii rysunkowych. Wyjątek? Iron-Man 2. Reszta potwierdza, że drugie części są znacznie lepsze: The Dark Knight, X-Men 2, Spider-Man 2, The Amazing Spider-Man 2, Thor: The Dark World, Captain America Winter Soldier. Podobnie będzie i z Avengers Age of Ultron i Guardians of the Galaxy 2.

Jest więc na co czekać. A w międzyczasie co porobimy? "Something good, something bad or a bit of both?"

Bit of both it is !

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

naEKRANIE Poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Ginnifer Goodwin

Ginnifer Goodwin

ur. 1978, kończy 41 lat

Maggie Q

Maggie Q

ur. 1979, kończy 40 lat

Tao Okamoto

Tao Okamoto

ur. 1985, kończy 34 lat

Molly Ephraim

Molly Ephraim

ur. 1986, kończy 33 lat

Maria Dębska

Maria Dębska

ur. 1991, kończy 28 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV