Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

#48: „Boardwalk Empire” goes quietly?

Daleko mi do rozczarowania, ale chyba też muszę przyznać, że coś jest nie tak. Oczekiwania miałem ogromne i nie wiem czy to wina moja, serialu czy też niczyja, bo jeśli twórcy kategorycznie chcą trzymać się historycznych relacji, to może tak być musiało?

Cały czas myślę jednak, że ze względu na przedwczesne zakończenie serialu twórcy nie kończą historii tak jak zaplanowali. 7 letni przeskok obdarł nas z wielu ciekawych wydarzeń, a ograniczenie budżetu finałowego serialu do 8 odcinków sprawiło, że nagle twórcy z serialu historycznego, gangsterskiego zmienili tonację na dramat psychologiczny z Nucky’m w roli głównej. Czego dowodem niech będzie ostatnia sekwencja tego odcinka.

Albo obecne od początku S08 retrospekcje. Czyli już możemy założyć, że w wielkim Finale zobaczymy klamrę spinającą losy Thompsona. W przeszłości jako skarbnika i gangstera na fali i w teraźniejszości jako …. ? Czekam aby zobaczyć.

Ogólnie jednak chyba po raz pierwszy mam pretensje do HBO, ponieważ to ich decyzja o zakończeniu serialu sprawiła, że Winter i spółka pozmieniali koncept. A spokojnie było materiału na 2-3 sezony po 12 odcinków. Szczególnie, że środek ciężkości można było odważniej przenieść na Ala Capone oraz Lucky’ego i Meyera.

I tak paradoksalnie hasło reklamowego tego sezonu głosiło NO ONE GOES QUIETLY a tymczasem wszyscy odchodzą cichaczem – Chalky White w bocznej alejce, Van Alden w gabinecie, Archie i nawet Mickey na jakimś bezdrożu. Czy w takim razie i Boardwalk Empire odejdzie po cichutku?

Wpis pojawił się jako komentarz do recenzji 7 odcinka. 

 

 

Najlepsze z 24h

Norbert Zaskórski
-

Powrót do przeszłości: Zobacz zdjęcia z…

W czerwcu minęło 31 lat od premiery klasyka kina akcji z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli…

Michalina Reda
-

Chirurdzy – sezon 15. Zobacz zdjęcia…

Chirurdzy powracają z 15. sezonem. Do sieci trafiły nowe zdjęcia, które zapowiadają, co wydarzy się…

Michalina Reda
-

The Walking Dead – nowe zdjęcia…

Do sieci trafiła garść nowych zdjęć z 9. sezonu The Walking Dead, a także zza…

Wiktor Fisz
-

Najlepsze pierwsze odcinki znanych seriali

Pilotowy odcinek serialu często nadaje ton całej produkcji, stając się najznamienitszym przykładem jej wielkości. Zdarza…

Piotr Piskozub
-

Titans – Batman jednak z większą…

Zdjęcia testowe do serialu Titans mogą sugerować, że ekranowy Batman może odegrać w historii większą…

Piotr Piskozub
-

Kto się boi penisa Batmana? DC…

Okazuje się, że DC postanowiło ocenzurować cyfrową wersję komiksu Batman: Damned, w którym zobaczyliśmy penisa…

Co o tym sądzisz?