#48: „Boardwalk Empire” goes quietly?

Piotr Wosik

Piotr Wosik

Daleko mi do rozczarowania, ale chyba też muszę przyznać, że coś jest nie tak. Oczekiwania miałem ogromne i nie wiem czy to wina moja, serialu czy też niczyja, bo jeśli twórcy kategorycznie chcą trzymać się historycznych relacji, to może tak być musiało?

Cały czas myślę jednak, że ze względu na przedwczesne zakończenie serialu twórcy nie kończą historii tak jak zaplanowali. 7 letni przeskok obdarł nas z wielu ciekawych wydarzeń, a ograniczenie budżetu finałowego serialu do 8 odcinków sprawiło, że nagle twórcy z serialu historycznego, gangsterskiego zmienili tonację na dramat psychologiczny z Nucky'm w roli głównej. Czego dowodem niech będzie ostatnia sekwencja tego odcinka.

Albo obecne od początku S08 retrospekcje. Czyli już możemy założyć, że w wielkim Finale zobaczymy klamrę spinającą losy Thompsona. W przeszłości jako skarbnika i gangstera na fali i w teraźniejszości jako .... ? Czekam aby zobaczyć.

Ogólnie jednak chyba po raz pierwszy mam pretensje do HBO, ponieważ to ich decyzja o zakończeniu serialu sprawiła, że Winter i spółka pozmieniali koncept. A spokojnie było materiału na 2-3 sezony po 12 odcinków. Szczególnie, że środek ciężkości można było odważniej przenieść na Ala Capone oraz Lucky'ego i Meyera.

I tak paradoksalnie hasło reklamowego tego sezonu głosiło NO ONE GOES QUIETLY a tymczasem wszyscy odchodzą cichaczem - Chalky White w bocznej alejce, Van Alden w gabinecie, Archie i nawet Mickey na jakimś bezdrożu. Czy w takim razie i Boardwalk Empire odejdzie po cichutku?

Wpis pojawił się jako komentarz do recenzji 7 odcinka. 

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV