Ms. Marvel vol. 1: No Normal – recenzja

realbs

realbs

UWAGA! Serdecznie zapraszam do przeczytania postu/recenzji na mojego bloga, gdzie recenzja jest ładniejsza,  znacznie czytelniejsza i bardziej przejrzysta.

BLOG: www.piszeokomiksach.blogspot.com

RECENZJA: http://piszeokomiksach.blogspot.com/2014/11/ms-marvel-vol1-no-normal-marvel-comics_10.html

Ms. Marvel: No Normal, to tom napisany przez G. Willow Wilson, i zilustrowany przez Adriana Alphona. Opowiada on historię nastoletniej dziewczyny, zafascynowanej serialami, grami, i...superbohaterami. Brzmi znajomo? Cóż, powinno. W końcu my jesteśmy podobni!


Ale zacznijmy od początku. Główną bohaterką jest Kamala Khan. Dziewczyna jest muzułmanką, ma wiele znajomych, uwielbia gry MMO, i przede wszystkim podziwia wszystkich superbohaterów. Marzy o tym by być jak Oni. Chce ratować świat, żyć w świetle reflektorów, i być kimś innym niż tylko zwykłą, niczym nie wyróżniającą się dziewczyną. Pewnej nocy, gdy wymyka się z domu na imprezę, jej marzenie w końcu się spełnia. Dziewczyna dostaje niesamowite umiejętności. Potrafi się szybko leczyć, zmieniać kształt ciała, czy w ogóle zamienić się w inną osobę. Super, co nie? Cóż, byłoby super, gdyby Kamala umiała nad tymi umiejętnościami zapanować. Tak łatwo jednak nie jest, bo dziewczyna ma z tym spore problemy...

Komiks scenariuszowo prezentuje wysoki poziom. Pani Willow Wilson daje nam ciekawą historie, z niesamowicie dobrze napisaną główną bohaterką. Od razu ją pokochamy i będziemy jej kibicować do samego końca. Postacie drugoplanowe to również pierwsza klasa. Jako przykład podam rodziców głównej bohaterki, którzy na ucieczkę swojej córki reagują bardzo realistycznie, robiąc kłótnie w środku nocy i wygłaszając jej kazania. Widać że kochają swoje dziecko i chcą dla niego jak najlepiej. Najlepszy kumpel Kamali, Bruno, to dobrze napisany bohater, ale nic poza tym. Mądry gość który pomaga głównej bohaterce, i dba o nią jak o siostrę, Widzieliśmy już to gdzieś.

Strona artystyczna stoi na dobry poziomie. Rysunki Adriana Alphona są oryginalne, lecz miejscami niedokładne. Nos Kamali czasami wygląda jak skocznia mamucia, mimika bohaterów momentami również jest...dziwna, ale są to mimo wszystko tylko drobne szczególiki nie przeszkadzające w dalszej lekturze.
Przygody Kamali Khan należy polecić przede wszystkim osobom kiepsko zaznajomionym z komiksami. To wciągająca opowieść z naprawdę bardzo dobrze napisanymi bohaterami. To taki typ komiksu który spodoba się chyba każdemu, co tylko wciągnie czytelnika, i wzbudzi w nim chęć poznania reszty uniwersum. A kto wie, może dzięki temu tomowi sięgnie również po tytuły z innych wydawnictw?
PLUSY:
- Wachlarz przemiłych postaci z którymi
szybko zaczniemy się identyfikować.
- Naturalność serii.
- Bardzo dobra oprawa graficzna...
MINUSY:
- ...która ma swoje gorsze momenty.
- Nieco przydługi origin story.

OCENA KOŃCOWA:  +4 

*W SKALI OD 1 DO 6*
*Uwaga, pełnoprawną recenzją jest tekst kończący się PLUSAMI i MINUSAMI. Ocena końcowa to jedynie "dodatek"*

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV