Przeczytaj w weekend

Akiva Goldsman autorem scenariusza ekranizacji kolejnej powieści Kinga

Doktor Sen to kolejna książka Kinga, która zostanie przeniesiona na duży ekran. Powieść jest kontynuacją kultowego Lśnienia.

Doktor Sen to kolejna książka Kinga, która zostanie przeniesiona na duży ekran. Powieść jest kontynuacją kultowego Lśnienia.

Film Doctor Sleep powstanie dla wytwórni Warner Bros. Studio wybrało już scenarzystę projektu - został nim Akiva Goldsman, reżyser filmu Winter's Tale. Goldsman ma na swoim koncie scenariusze do takich filmów, jak: A Beautiful Mind, I, Robot, I Am Legend.

Fabuła obrazu oparta jest o powieść Stephena Kinga, wydaną w Polsce pod tytułem Doctor Sleep. Książka ta jest kontynuacją najsłynniejszej powieści popularnego autora horrorów - Lśnienia.

Czytaj także: Rob Letterman reżyserem widowiska fantasy Dungeons & Dragons

Opis fabuły Doktora Snu:

Niewielka grupa staruszków nazywająca się Prawdziwym Węzłem przemierza autostrady Ameryki swoimi samochodami turystycznymi w poszukiwaniu pożywienia. Na pierwszy rzut oka są całkowicie nieszkodliwi, w końcu to tylko emeryci odziani w poliester. Dwunastoletnia Abra Stone jednak wkrótce się przekona, że Prawdziwy Węzeł to prawie nieśmiertelne istoty, żywiące się substancją wytwarzaną przez poddane śmiertelnym torturom dzieci, obdarzone tym samym darem co Dan Torrance.

Nękany przez mieszkańców hotelu Panorama, w którym jako dziecko spędził jedną straszliwą zimę, Dan przez dziesięciolecia błąka się po Ameryce. Ostatecznie osiada w małym miasteczku w New Hampshire, lecząc swoje uzależnienie od alkoholu we wspierającej go grupie Anonimowych Alkoholików. Większość czasu spędza w domu opieki, gdzie zachowana z lat dzieciństwa resztka mocy pozwala mu nieść ulgę umierającym w ostatnich chwilach ich życia. Staje się tam znany jako „Doktor Sen”. Kiedy Dan poznaje Abrę Stone, jej nadzwyczajny dar budzi drzemiące w nim demony i każe mu stanąć do boju o jej duszę i przetrwanie.

Źródło: tracking-board.com / fot. materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV