Przeczytaj w weekend

AMC zamawia nową antologię pt. The Terror

Po latach przygotowywania stacja AMC w końcu zamówiła serial The Terror bazujący na prozie Dana Simmonsa. Produkcja zajmie się m.in. Ridley Scott.

Po latach przygotowywania stacja AMC w końcu zamówiła serial The Terror bazujący na prozie Dana Simmonsa. Produkcja zajmie się m.in. Ridley Scott.

Jędrzej Skrzypczyk

Jędrzej Skrzypczyk

The Terror jest ekranizacją książki Dana Simmonsa o tym samym tytule. Powieść została także wydana w Polsce a opis polskiego wydawcy brzmi następująco:

Terror odtwarza przebieg tragicznej w skutkach wyprawy badawczej z maja 1845 roku. Dwa statki – HMS Erebus i HMS Terror – pod dowództwem doświadczonego żeglarza, sir Johna Franklina, wyruszyły ku północnym wybrzeżom Kanady, celem poszukiwania Przejścia Północno-Zachodniego. To ciąg przesmyków pomiędzy wyspami Archipelagu Arktycznego, gdzie od kilkuset już lat, kosztem wielu istnień ludzkich, szukano możliwości opłynięcia Ameryki Północnej, chcąc zaoszczędzić na odległości przemierzanej drogą morską pomiędzy wybrzeżami Atlantyku i Pacyfiku. Na statkach zgromadzono spore zapasy żywności, które w teorii miały wystarczyć na około pięć lat. Wyposażono je w silniki, konieczne do przebijania się przez lód, i zapas węgla. Wtedy, w maju 1845 roku, ostatni raz widziano je w Anglii… Nawet dziś nie wiadomo dokładnie, jakie były losy poszczególnych uczestników owej podróży. Jednak Dan Simmons wykorzystał dostępne informacje, relacje z kilku późniejszych wypraw poszukiwawczych, skrawki wiedzy od tubylczych plemion, domysły i fantastyczne plotki… i stworzył kunsztowną opowieść o ostatnim rejsie dwóch statków, HMS Erebusa i HMS Terroru, które utknęły w lodzie, co stało się początkiem końca tej ekspedycji.

Czytaj także: Lady Gaga powróci w kolejnym sezonie American Horror Story

Projekt przygotowywany był od wielu lat i wreszcie fani prozy Simmonsa doczekali się oficjalnego zamówienia. Seria ma być antologią, co oznacza, że kolejne sezony opowiadać będą inną historię. Scenarzystą serialu jest David Kajganich (A Bigger Splash), który będzie showrunnerem wraz z Soo Hugh (The Killing). Produkuje Ridley Scott oraz David W. Zucker ze Scott Free oraz Alexandra Milchan i Scott Lambert.  Pierwsza seria będzie podzielona na 10 godzinnych odcinków a premiera The Terror zapowiedziana została na 2017 rok.

Źródło: comingsoon.net/ zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV