„Assassin’s Creed: Syndicate” sprzedaje się zaskakująco słabo

Czyżby marka "Assassin's Creed" właśnie się wyczerpała. Najnowsza odsłona serii pt. "Syndicate" notuje bardzo słabą sprzedaż, w porównaniu do poprzednich odsłon.

Czyżby marka "Assassin's Creed" właśnie się wyczerpała. Najnowsza odsłona serii pt. "Syndicate" notuje bardzo słabą sprzedaż, w porównaniu do poprzednich odsłon.

"Assassin's Creed: Syndicate" jest najchętniej sprzedawaną grą w Wielkiej Brytanii, ale Ubisoft nie ma powodów do zadowolenia. Firma Chart-Track zajmująca się monitoringiem sprzedaży gier wideo na Wyspach informuje, że najnowsza odsłona serii sprzedaje się bardzo słabo, w porównaniu do wcześniejszych odsłon.

Chart-Track informuje, że jedynie "Assassin's Creed: Rogue" wydany tylko na PS3 i Xbox 360 sprzedawał się gorzej, niż "Assassin's Creed: Syndicate". Najnowsza odsłona serii, której akcja rozgrywka się w wiktoriańskim Londynie, notuje gorszą sprzedaż niż "Assassin's Creed: Unity", czy "Assassin's Creed IV: Black Flag".

Czytaj także: „Rise of The Tomb Raider”: Camilla Luddington w sesji zdjęciowej

Wiele wskazuje na to, że błędy z "Assassin's Creed: Unity" mocno nadszarpnęły zaufanie fanów do marki, które teraz Ubisoft musi odbudowywać na nowo. "Syndicate" przez branżowe media oceniany jest lepiej, niż "Unity", ale do idealnej gry wciąż wiele mu brakuje.

W rankingu 10 najchętniej kupowanych gier na Wyspach znalazło się też "Guitar Hero Live", które zanotowało 25% wzrost sprzedaży, w porównaniu do poprzedniej odsłony: "Guitar Hero: Warriors of Rock", wydanej 5 lat temu. Nadal wysoko w rankingu znajduje się też kolekcja "Uncharted" na PS4.

  1. Assassin's Creed: Syndicate
  2. FIFA 16
  3. Guitar Hero Live
  4. Uncharted: The Nathan Drake Collection
  5. Grand Theft Auto 5
  6. Lego Dimensions
  7. Destiny The Taken King
  8. Forza 6
  9. Lego Jurassic World
  10. Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain

Źródło: Eurogamer / Fot. Ubisoft

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV