Atari pracuje nad nową konsolą. Czym będzie Atari Box?

Po 24 latach Atari powraca do tworzenia konsol. Nowy sprzęt ma nazywać się Atari Box.

Ostatnią konsolą stworzoną przez firmę Atari było Atari Jaguar, które trafiło na rynek w 1993 roku. Urządzenie początkowo było całkiem pozytywnie oceniane zarówno przez media, jak i użytkowników, z czasem jednak zaczęto je krytykować, przede wszystkim ze względu na niewielką liczbę dostępnych gier i brak takich hitów, jak np. seria Super Mario dostępna na konkurencyjnej konsoli Nintendo. Niecałe dwa lata później do sprzedaży trafiło PlayStation, przez co los Jaguara stał się właściwie przesądzony, zaś Atari pożegnało się z produkcją konsol.

Czytaj także: The Crew 2 – otwarto zapisy do beta testów

Teraz jednak w sieci pojawiły się doniesienia o nowym urządzeniu firmy Atari, które przeznaczone będzie dla graczy. Sprzęt nazywać ma się Atari Box, zaś pierwszy teaser nie zdradza tak naprawdę nic – poza tym, że prace nad konsolą mają trwać od kilku lat.

Prezes firmy Atari, Fred Chesnais, także był tajemniczy. W jednym z wywiadów wspomniał tylko, że nowy sprzęt ma być stworzony w oparciu o „technologię PC”. Równie oszczędna w informacje jest oficjalna strona urządzenia, na której możemy zobaczyć wspomniany już materiał wideo, a także zapisać się do listy mailingowej, aby jak najszybciej uzyskać nowe informacje na ten temat.

Można spekulować, że Atari Box będzie urządzeniem pozwalającym na odtwarzanie gier retro, a więc czymś w stylu NES Classic Mini. Warto jednak przyjrzeć się jednemu z odnośników na dole strony, który przeznaczony jest dla deweloperów gier zainteresowanych tworzeniem produkcji na nową platformę. Wskazuje to na to, że Atari Box pozwoli również na odtwarzanie nowych produkcji.

Źródło: forbes.com, youtube.com / fot. Atari

Najlepsze z 24h

naEKRANIE
0 -

Najlepsze książki 2017 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze książki 2017 roku. Lista będzie stale aktualizowana, jeśli tylko nasi redaktorzy i współpracownicy…

Michalina Reda
0 -

Matt Damon twierdzi, że nie każdy…

Matt Damon odniósł się do głośnych spraw dotyczących molestowania seksualnego, udzielając kontrowersyjnego wywiadu. Aktorki już…

naEKRANIE
0 -

Najlepsze komiksy 2017 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze naszym zdaniem komiksy 2017 roku. Lista będzie regularnie aktualizowana o pozycje, które przypadną…

Adam Siennica
spoilery
0 -

Kylo Ren mógł być łysy. Szkice…

Do sieci trafiają pierwsze szkice koncepcyjne pokazujące brane pod uwagę pomysły przy produkcji filmu Gwiezdne…

Adam Siennica
spoilery
0 -

Gwiezdne Wojny: ostatni Jedi – reżyser…

Z uwagi na premierę filmu Gwiezdne Wojny: ostatni Jedi reżyser i scenarzysta, Rian Johnson zaczyna…

Michalina Reda
0 -

Tak mogli wyglądać bohaterowie Justice League:…

Joseph Kahn podzielił się ze światem niepublikowanymi dotąd szkicami koncepcyjnymi filmu Justice League: Dark. Zobaczcie…

Co o tym sądzisz?