Repertuar kin Nowość Program TV

Avengers: Wojna bez granic – jak Wakanda zmieni całe MCU?

W sieci pojawiły się nowe doniesienia na temat filmu Avengers: Wojna bez granic. Są one związane z tym, w jaki sposób Czarna Pantera i Wakanda zmienią oblicze Kinowego Uniwersum Marvela.

Portal Entertainment Weekly systematycznie publikuje kolejne materiały związane z filmem Avengers: Wojna bez granic. Tym razem są one poświęcone sposobowi, w jaki Czarna Pantera i sama Wakanda zmienią oblicze Kinowego Uniwersum Marvela.

Zauważa się, że scena po napisach z filmu Ryana Cooglera w wyraźny sposób sugeruje, iż afrykańskie państwo będzie pretendować do miana globalnego lidera. O ile taki obrót spraw może być dobry dla świata (a także, jak zaznaczają dziennikarze, mieszkańców innych planet), niekoniecznie spodoba się obywatelom tego kraju, którzy wolą życie w ciszy i spokoju.

Chadwick Boseman, odwtórca roli T’Challi, uważa, że Wakanda stanie się kluczowa w cementowaniu rozmaitych aspektów MCU, które do tej pory niekoniecznie do siebie przystawały:

Każdy film ma swój własny styl. Więc masz coś innego w produkcjach o Kapitanie Ameryce, Iron Manie i Czarnej Panterze – jak to teraz wszystko ze sobą połączyć? Bohaterowie mówią różnymi głosami. Jak znaleźć harmonię pomiędzy nimi?

W podobnym tonie wypowiada się prezes Marvel Studios, Kevin Feige. Wyjawia on, że Wakanda nie będzie zagadnieniem węzłowym wyłącznie w Wojnie bez granic, ale również w całej 4. fazie Kinowego Uniwersum Marvela – decydent Domu Pomysłów nazywa afrykańskie państwo „punktem odniesienia” dla przyszłych historii.

-
spoilery
-

To część wielkiej tradycji Marvela i jego Kinowego Uniwersum by w to wejść, prawda?

Avengers: Wojna bez granic wejdzie na ekrany kin 26 kwietnia.

Źródło: Entertainment Weekly / zdjęcie główne: Marvel/Entertainment Weekly
 

 

Najlepsze z 24h

Tymoteusz Wronka
-

Najlepsze książki 2018 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze książki 2018 roku. Lista będzie aktualizowana, jeśli tylko nasi redaktorzy i współpracownicy natrafią…

Michalina Reda
-

Aquaman – są pierwsze recenzje. Krytycy…

Aquaman to nadchodzący film komiksowy Warner Bros. i DC. Spadło embargo na recenzje i wiemy…

Adam Siennica
breaking
-

Showmax kończy działalność w Polsce! Mamy…

Showmax to platforma streamingowa, która była dostępna w Polsce od lutego 2017 roku. Koniec działalności…

Michalina Reda
-

Birds of Prey – oto pełna…

Birds of Prey to nadchodzący film Warner Bros. i DC. Właśnie ogłoszono, że w produkcji…

Michalina Reda
-

Gra o tron – George R.R.…

Gra o tron już dawno wyprzedziła wątki z powieści George'a R.R. Martina, jednak autor książkowego…

Adam Siennica
-

1983 – co czytelnicy naEKRANIE sądzą…

1983 to pierwszy polski serial wyprodukowany przez Netflixa, który zebrał sporo negatywnych opinii dziennikarzy. Zapytaliśmy…

Co o tym sądzisz?