Bajecznie bogaci Azjaci 2 - reżyser filmu wspiera scenarzystkę, która odeszła z projektu

Reżyser Jon M. Chu wydał oficjalne oświadczenie, w którym opowiada się po stronie Adele Lim, scenarzystki Bajecznie bogatych Azjatów, która odeszła z kontynuacji projektu.

Reżyser Jon M. Chu wydał oficjalne oświadczenie, w którym opowiada się po stronie Adele Lim, scenarzystki Bajecznie bogatych Azjatów, która odeszła z kontynuacji projektu.

Norbert Zaskórski
Norbert Zaskórski

Jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu Adele Lim współautorka scenariusza do filmu Bajecznie bogaci Azjaci nie jest już związana z kontynuacją projektu. Jak podał portal The Hollywood Reporter jest to spowodowane parytetem płac. Ponoć Lim miała dostać o wiele mniejsze wynagrodzenie niż drugi scenarzysta, Peter Chiarelli. Oficjalne kwoty nie zostały podane jednak źródła portalu twierdzą, że początkowa oferta dla Chiarelliego wynosiła od 800 tysięcy do 1 miliona dolarów, natomiast w przypadku Lim ta kwota była na poziomie 110 tysięcy dolarów. Teraz reżyser projektu Jon M. Chu wydał oficjalne oświadczenie, w którym wziął stronę Lim.

W piśmie wyznał, że stoi murem za scenarzystką i jest dumny, że stanęła w obronie własnej wartości i odeszła, gdy poczuła, że jej praca jest niedoceniania. Chu napisał, że, gdy dowiedział się o sytuacji zorganizował spotkanie z Warner Bros, aby upewnić się, że doszli do parytetu, który satysfakcjonowałby obydwoje pisarzy. Niestety negocjacje trwały za długo i nie udało się zatrzymać Lim przy projekcie. Chu zaznaczył w oświadczeniu, że sam wiele razy w swojej karierze doświadczył podobnej sytuacji próbując utrzymać kreatywny zespół przy dużych i małych budżetach. Wyjawił, że przykro mu z powodu odejścia Lim i zgadza się z nią, że równość kobiet i osób o innym kolorze skóry niż biała ma kluczowe znaczenie dla dalszego oświecenia branży. Poniżej całe oświadczenie Chu.

Jon M. Chu oświadczeniefot. deadline.com

Źródło: deadline.com/zdjęcie główne: materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV