Larian Studios
Larian Studios oficjalnie ujawniło, że wczesna wersja Baldur's Gate 3 zadebiutuje w Steam Early Access i na Google Stadia już 30 września tego roku. Gracze otrzymają możliwość zapoznania się z pierwszym aktem, który zdaniem deweloperów ma wystarczyć na ponad 20 godzin zabawy. Oprócz tego pojawi się tu także sześć grywalnych postaci oraz 5 kompanów, których będziemy mogli wcielić do naszej drużyny.
Twórcy nie są w stanie udzielić precyzyjnej odpowiedzi na pytania dotyczące czasu trwania wczesnego dostępu. Mówią jedynie, że potrwa on “przynajmniej rok”.
Pokazano także “nowy” zwiastun. Tak naprawdę jest to jednak materiał, który był w sieci już wcześniej. Tym razem rozszerzono go jednak o dodatkową scenę. Zobaczcie sami.
Baldur’s Gate 3 to kolejna odsłona kultowej serii gier RPG w świecie Zapomnianych Krain. Za jej produkcję odpowiada ekipa deweloperów z Larian Studios - autorzy dwóch części świetnie ocenianego Divinity: Original Sin.
Źródło: youtube.com