BBC zrealizuje miniserial na podstawie powieści Nędznicy

Słynna powieść Victora Hugo w drodze na mały ekran! Jeszcze nie tak dawno mogliśmy się cieszyć kinową adaptacją, a teraz czeka nas kolejna wersja.

Słynna powieść Victora Hugo w drodze na mały ekran! Jeszcze nie tak dawno mogliśmy się cieszyć kinową adaptacją, a teraz czeka nas kolejna wersja.

Katarzyna Koczułap

Katarzyna Koczułap

Tagi:  miniserial 

Nędznicy to powieść, która wciąż pobudza wyobraźnię twórców. Nic więc dziwnego, że szykuje nam się kolejna adaptacja. Tym razem odpowie za nią studio BBC. Zapowiedziano, że całość będzie miniserią złożoną z sześciu odcinków. Nad jej powstanie będzie czuwał  Andrew Davies.

Czytaj także: Peter MacNicol usunięty z listy nominowanych do Emmy 2016

W Nędznikach poznajmy historię galernika Jeana Valjeana, który po zaopiekowaniu się osieroconą dziewczynką całkowicie zmienia swoje życie. Losy jego i Kozety rozgrywają się na tle rewolucji francuskiej i wojen napoleońskich. To barwna, niezwykła opowieść o przewrotnych losach ludzkich.

W 2012 roku książka została przeniesiona na duży ekran w postaci filmowego musicalu (Les Misérables: Nędznicy) przez Toma Hoopera. W rolach głównych wystąpili Hugh Jackman, Russell Crowe, Anne Hathaway i Amanda Seyfried.

Źródło: comingsoon.net / fot. Universal Pictures

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV