Bezpański Jakuba Ćwieka: premiera wspomnień gliniarza

Bezpański to wspomnienia byłego policjanta, które spisał Jakub Ćwiek. Przeczytajcie o szczegółach książki.

Bezpański to wspomnienia byłego policjanta, które spisał Jakub Ćwiek. Przeczytajcie o szczegółach książki.

Bezpański to zapis przeszło trzydziestoletniej służby podinspektora Adama Bigaja (ps. „Księciunio”). W latach 90. był kierownikiem sekcji zabójstw na wrocławskim starym mieście, a następnie przez wiele lat pełnił funkcję naczelnika wydziału kryminalnego na Rakowcu. Jego wspomnienia spisał Jakub Ćwiek.

Książka ukazała się dzisiaj nakładem wydawnictwa Marginesy i liczy 416 stron. Oto okładka i opis Bezpańskiego:

Bezpański - okładka
Źródło: Marginesy

Psy rzadko bywają dobre albo złe. Najczęściej są takie, jak zostaną wychowane.
Jak na co dzień wyglądała „psia służba”? Współpraca szeregowych milicjantów ze Służbą Bezpieczeństwa i z przedstawicielami Kościoła? Zabezpieczanie kolejnych papieskich pielgrzymek? Walka z przestępczością zorganizowaną, powodzią i dopalaczami? Wielkie medialne sprawy, o których słyszała cała Polska, są tu pokazane z zupełnie innej perspektywy.
To także historia nieustannych zmagań policji z jej największym wrogiem — samą sobą. Tego, jak na codzienną służbę wpływają roszady polityczne, jakie są skutki korupcji, nepotyzmu i podporządkowania słupkom statystycznym.
Przede wszystkim jednak Bezpański opowiada o funkcjonariuszach. O nieoczywistych przyjaźniach, cenie, jaką płaci się za bycie dobrym gliną, trudnych wyborach osobistych i próbie budowania życia rodzinnego na chwiejnej podstawie usypanej z telefonów o każdej porze, włamów i trupów.

Źródło: Marginesy / fot. Marginesy

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV