Gry wideo w Białym Domu. Co wynikło z dyskusji o przemocy w mediach?
W Białym Domu odbyło się spotkanie z przedstawicielami branży gier. Poruszono tu temat przemocy w grach.
W Białym Domu odbyło się spotkanie z przedstawicielami branży gier. Poruszono tu temat przemocy w grach.
Administracja prezydenta Donalda Trumpa spotkała się z przedstawicielami branży gier z Entertainment Software Association, by przedyskutować temat brutalności gier, filmów i dostępu do tego typu treści w internecie. Zdaniem Trumpa, mają mieć one duży wpływ na psychikę nastoletnich odbiorców. Pojawił się nawet pomysł, żeby je specjalnie opodatkować. Na prezentację urzędnicy przygotowali materiał wideo przedstawiający zlepek scen z kilku gier.
Urzędnicy Trumpa wykorzystali następujące gry w swej prezentacji: The Evil Within, serię Call of Duty: WWII, serię Wolfenstein: The New Order, serię Sniper Elite III: Afrika i inne. Każda z tych gier ma odpowiednie oznaczenie PEGI 18, więc nie powinna trafić do niepełnoletniego odbiorcy, a to głównie tacy odpowiedzialni są za masakry i strzelaniny w amerykańskich szkołach. Zdaniem Trumpa to właśnie za tego typu zachowaniami stoją m.in. brutalne gry.
Entertainment Software Association, po spotkaniu w Białym Domu, wydało kolejne oświadczenie.
Inne zdanie na ten temat ma jednak Melissa Henson, dyrektor programowy z Parents Television Council.
W trakcie rozmów powrócił również temat aktualnie istniejącego systemu informowania o ograniczeniach wiekowych. ESA użyło go jako argumentu przeciwko wpływowi przemocy na młodych odbiorców. Argument ten został jednak obalony przez PTC, które słusznie zauważyło, że tego typu ograniczenia niekoniecznie stanowią przeszkodę, a młodzi gracze bez problemu są w stanie kupić gry przeznaczone dla dorosłych. Jednocześnie przedstawiciele PTC byli zadowoleni z samego przebiegu rozmów, licząc jednak na to, że będą one początkiem realnych zmian.
Źródło: deadline.com, youtube.com / fot. variety.com
naEKRANIE Poleca
ReklamaKalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1972, kończy 53 lat
ur. 1955, kończy 70 lat
ur. 1962, kończy 63 lat
ur. 1953, kończy 72 lat
ur. 1970, kończy 55 lat