Biały Rycerz: Black Label od DC startuje w Polsce

Batman. Biały Rycerz - pierwszy komiks z serii Black Label - ukaże się w przyszłym tygodniu. Zobaczcie przykładowe plansze.

Batman. Biały Rycerz - pierwszy komiks z serii Black Label - ukaże się w przyszłym tygodniu. Zobaczcie przykładowe plansze.

Wydawnictwo Egmont zapowiedziało na 2 października (będzie także dostępny w ten weekend na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi) komiks Batman. Biały Rycerz - pierwszy album z serii Black Label od DC Comics. 

Oto opis komiksu:

W powieści graficznej Batman – Biały Rycerz Sean Murphy, uznany scenarzysta i rysownik, rozkłada najsłynniejszych komiksowych przeciwników na części pierwsze, zadaje pytania o naturę sprawiedliwości, źródła korupcji, prawdę o aktywistach społecznych, bada najmroczniejsze aspekty życia związane z chorobą umysłową. Książę Zbrodni wychodzi z trawiącego go przez lata szaleństwa i odrodza się jako Jack Napier. Pragnie uzdrowić miasto, które dotąd sam terroryzował.
Razem z wieloletnią partnerką Harley Quinn wprowadzają w życie swój misterny plan. Chcą unieważnić zasługi Batmana – osoby będącej ich zdaniem największym wrogiem Gotham City. Krucjata Napiera obnaża korupcję, która od lat toczy lokalną policję, a on sam zostaje popularnym radnym, bohaterem ludu. Jednak kiedy brudy przeszłości dają o sobie znać, zarówno Batmanowi, jak i Jokerowi coraz trudniej określić, kto jest zbawcą, a kto zbrodniarzem. Oddala się też nadzieja na lepszą przyszłość dla Gotham City.

Poniżej okładka i przykładowe plansze z komiksu Batman. Biały Rycerz:

Źródło: Egmont / fot. Egmont

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV