Big Brother spotyka Czarne lustro – reality show na miarę XXI wieku

W izraelskiej telewizji Keshet zadebiutowało reality show 2025, które przeniesie graczy do miasta przyszłości, w którym będą zbierać wirtualną walutę.

W izraelskiej telewizji Keshet zadebiutowało reality show 2025, które przeniesie graczy do miasta przyszłości, w którym będą zbierać wirtualną walutę.

Można rzec, że nowoczesność dotarła w końcu do telewizji. Firma medialna Keshet Media Group od miesięcy w sekrecie pracowała nad nowym formatem telewizyjnym, który miał przenieść reality show do XXI wieku. W ubiegłym tygodniu udało się zrealizować tę wizję.

Program 2025 przywodzi na myśl Big Brothera utrzymanego w stylistyce Black Mirror. Pod kątem rozgrywki przypomina zaś skrzyżowanie Westworld z grą Monopoly. Uczestnicy zostają zamknięci w scenerii przypominającej miasto przyszłości, a ich zadaniem jest zdobywanie wirtualnej waluty. Ten, kto na koniec sezonu zbierze jej najwięcej - wygrywa rywalizację.

Poniższy film prezentuje kilka lokacji, z których będą korzystać osoby biorące udział w 2025:

Na starcie każdy z graczy otrzyma inteligentny zegarek z 12 tysiącami NIS-ów (odpowiednik 3300 dolarów), wirtualną walutą wykorzystywaną na potrzeby rozgrywki. W czasie trwania show uczestnicy będą podejmowali się najróżniejszych zadań, w których powalczą o dodatkowe NIS-y. Warto zauważyć, że wirtualne portfele graczy są jawne. Ich zawartość jest wyświetlana na wielkiej tablicy wyników, która przypomina te z gier komputerowych. Tablica wyników ma nieustannie przypominać o tym, że uczestnicy walczą o wysoką stawkę - do wygrania jest apartament o wartości 390 tysięcy dolarów.

Jak przystało na klasyczne reality show, w zabawie udział biorą przedstawiciele najróżniejszych grup społecznych, tworząc prawdziwy tygiel kulturowy. Ale w przeciwieństwie do konkurencyjnych programów uczestnicy nie są całkowicie odcięci od świata zewnętrznego i mogą zadzwonić do rodziny. O ile oczywiście opłacą połączenie wykorzystując wirtualną walutę. Producenci Czarnego lustra mogą być z siebie dumni - ich szalone wizje świata, w którym telewizja i technologia rządzą społeczeństwem, realizują się na naszych oczach.

Za produkcję show odpowiada m.in. Yoram Zak, reżyser izraelskiej wersji Big Brothera. Szef Keshet, Avi Nir, poinformował, że formatem zainteresowało się kilka stacji telewizyjnych, ale nie podjęto jeszcze żadnych decyzji licencyjnych.

Źródło: deadline.com / Zdjęcie: Keshet

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV