Repertuar kin Nowość Program TV
 

 

 

Big Brother spotyka Czarne lustro – reality show na miarę XXI wieku

W izraelskiej telewizji Keshet zadebiutowało reality show 2025, które przeniesie graczy do miasta przyszłości, w którym będą zbierać wirtualną walutę.

Można rzec, że nowoczesność dotarła w końcu do telewizji. Firma medialna Keshet Media Group od miesięcy w sekrecie pracowała nad nowym formatem telewizyjnym, który miał przenieść reality show do XXI wieku. W ubiegłym tygodniu udało się zrealizować tę wizję.

Program 2025 przywodzi na myśl Big Brothera utrzymanego w stylistyce Czarnego lustra. Pod kątem rozgrywki przypomina zaś skrzyżowanie Westworld z grą Monopoly. Uczestnicy zostają zamknięci w scenerii przypominającej miasto przyszłości, a ich zadaniem jest zdobywanie wirtualnej waluty. Ten, kto na koniec sezonu zbierze jej najwięcej – wygrywa rywalizację.

Poniższy film prezentuje kilka lokacji, z których będą korzystać osoby biorące udział w 2025:

Na starcie każdy z graczy otrzyma inteligentny zegarek z 12 tysiącami NIS-ów (odpowiednik 3300 dolarów), wirtualną walutą wykorzystywaną na potrzeby rozgrywki. W czasie trwania show uczestnicy będą podejmowali się najróżniejszych zadań, w których powalczą o dodatkowe NIS-y. Warto zauważyć, że wirtualne portfele graczy są jawne. Ich zawartość jest wyświetlana na wielkiej tablicy wyników, która przypomina te z gier komputerowych. Tablica wyników ma nieustannie przypominać o tym, że uczestnicy walczą o wysoką stawkę – do wygrania jest apartament o wartości 390 tysięcy dolarów.

Jak przystało na klasyczne reality show, w zabawie udział biorą przedstawiciele najróżniejszych grup społecznych, tworząc prawdziwy tygiel kulturowy. Ale w przeciwieństwie do konkurencyjnych programów uczestnicy nie są całkowicie odcięci od świata zewnętrznego i mogą zadzwonić do rodziny. O ile oczywiście opłacą połączenie wykorzystując wirtualną walutę. Producenci Czarnego lustra mogą być z siebie dumni – ich szalone wizje świata, w którym telewizja i technologia rządzą społeczeństwem, realizują się na naszych oczach.

-
-

Za produkcję show odpowiada m.in. Yoram Zak, reżyser izraelskiej wersji Big Brothera. Szef Keshet, Avi Nir, poinformował, że formatem zainteresowało się kilka stacji telewizyjnych, ale nie podjęto jeszcze żadnych decyzji licencyjnych.

Źródło: deadline.com / Zdjęcie: Keshet
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Kapitan Marvel – pokochaliście Skrulli z…

W MCU nastał nie tylko czas Kapitan Marvel, ale i Skrulli. Nowo wprowadzona rasa podbiła…

naEKRANIE
-

Najlepsze filmy 2019 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze filmy 2019 roku. Oto produkcje, których jakości jesteśmy pewni, oglądaliśmy je i polecamy.

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – oficjalny opis…

Avengers: Koniec gry to wielka kulminacja, na którą czekają fani MCU. Opis fabuły został opublikowany…

Michalina Reda
-

Star Trek: Discovery – co dalej…

Star Trek: Discovery jest w trakcie emisji 2. sezonu, a przed nami premiera 10. odcinka.…

Michalina Reda
-

Hellboy – nowe zdjęcia z filmu.…

Premiera nowego filmu Hellboy już za pasem, a w sieci pojawiają się kolejne materiały promocyjne.…

Adam Siennica
-

Netflix – seriale i filmy na…

Netflix przygotował dla swoich subskrybentów marzec pełny atrakcji. Nowe seriale i filmy na marzec 2019…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.