Bruce Lee: wkrótce biografia mistrza kina kopanego

Bruce Lee to legenda kina kopanego. Już wkrótce ukaże się wyczerpująca biografia słynnego aktora.

Bruce Lee to legenda kina kopanego. Już wkrótce ukaże się wyczerpująca biografia słynnego aktora.

Tymoteusz Wronka
Tymoteusz Wronka

Bruce'a Lee znamy z takich filmów jak Droga smokaWielki szef czy Wejście Smoka. Mimo śmierci w młodym wieku stał się ikoną kina bazującego na sztukach walki i odcisnął swoje piętno na całym gatunku. 

W przyszłym tygodniu, 30 października, ukaże się biografia aktora pt. Bruce Lee. ŻycieMatthew Polly, bazując na setce rozmów, przedstawił wyczerpujący życiorys gwiazdy kina. Pozycja jest ilustrowana nieznanymi fotografiami i przybliża zagadkę tajemniczej śmierci Bruce'a Lee.

Poniżej okładka oraz opis biografii Bruce'a Lee:

Bruce Lee Życie okładkaŹródło: Znak

W Hongkongu był dziecięcą gwiazdą kina, przywódcą szkolnego gangu chuliganów i mistrzem cza-czy. Ciosem pięści wymierzonym z odległości jednego cala posyłał dorosłego mężczyznę na drugi koniec pokoju. Bruce Lee miał niezwykłe umiejętności i wdzięk przydatne w Hollywood – świecie, który postanowił podbić, choć nie było w nim ról dla Azjatów.
Trenował, przyjaźnił się i rywalizował z największymi gwiazdami tamtych lat. Jak wyprowadzić kopniak z półobrotu uczyli się od niego Roman Polański, Steve McQueen i Chuck Norris. Stał się pomostem łączącym show-business z kulturą Dalekiego Wschodu.
Choć jego karierę przerwała zaskakująca śmierć, której okoliczności zrodziły wiele teorii spiskowych, to elektryzująca kreacja w Wejściu smoka uczyniła Bruce’a Lee nieśmiertelnym.
Ta książka pokazuje, jak niepozorny chłopak, którego na hollywoodzkich przyjęciach często mylono z kelnerem, choć jeden cios jego pięści mógł powalić niemal każdego, odmienił na zawsze oblicze kina. Opisuje trudną drogę Małego Smoka, który wprowadził na ekran sztuki walki, podbił serca widzów na całym świecie i stał się legendą. Jednocześnie pozwala zobaczyć niedoskonałego i inspirującego człowieka, który się za nią kryje. Bruce Lee. Życie to porywająca biografia wypełniona nowymi faktami, nieznanymi wspomnieniami i niesamowitymi historiami wprost z serca Hollywood.

Źródło: Znak / fot. Znak

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV