Bruce Lee. Życie - biografia gwiazdy Wejścia smoka trafiła do księgarń

30 października do księgarń trafiła książka Bruce Lee. Życie, oparta na ponad setce rozmów, ilustrowana nieznanymi fotografiami i rozwiązująca zagadkę tajemniczej śmierci.

30 października do księgarń trafiła książka Bruce Lee. Życie, oparta na ponad setce rozmów, ilustrowana nieznanymi fotografiami i rozwiązująca zagadkę tajemniczej śmierci.

Michał Kujawiński
Michał Kujawiński

Bruce'a Lee znamy z takich filmów jak Droga smoka, Wielki szef czy Wejście Smoka. Mimo śmierci w młodym wieku stał się ikoną kina bazującego na sztukach walki i odcisnął swoje piętno na całym gatunku.

Dziś do księgarń trafiła jego biografia zatytułowana Bruce Lee. Życie. Matthew Polly, bazując na setce rozmów, przedstawił wyczerpujący życiorys gwiazdy kina. Pozycja jest ilustrowana nieznanymi fotografiami i jak zapowiada autor, przybliża zagadkę tajemniczej śmierci Bruce'a Lee.

Bruce Lee Życie okładkaŹródło: Znak

W Hongkongu był dziecięcą gwiazdą kina, przywódcą szkolnego gangu chuliganów i mistrzem cza-czy. Ciosem pięści wymierzonym z odległości jednego cala posyłał dorosłego mężczyznę na drugi koniec pokoju. Bruce Lee miał niezwykłe umiejętności i wdzięk przydatne w Hollywood – świecie, który postanowił podbić, choć nie było w nim ról dla Azjatów.
Trenował, przyjaźnił się i rywalizował z największymi gwiazdami tamtych lat. Jak wyprowadzić kopniak z półobrotu uczyli się od niego Roman Polański, Steve McQueen i Chuck Norris. Stał się pomostem łączącym show-business z kulturą Dalekiego Wschodu.
Choć jego karierę przerwała zaskakująca śmierć, której okoliczności zrodziły wiele teorii spiskowych, to elektryzująca kreacja w Wejściu smoka uczyniła Bruce’a Lee nieśmiertelnym.
Ta książka pokazuje, jak niepozorny chłopak, którego na hollywoodzkich przyjęciach często mylono z kelnerem, choć jeden cios jego pięści mógł powalić niemal każdego, odmienił na zawsze oblicze kina. Opisuje trudną drogę Małego Smoka, który wprowadził na ekran sztuki walki, podbił serca widzów na całym świecie i stał się legendą. Jednocześnie pozwala zobaczyć niedoskonałego i inspirującego człowieka, który się za nią kryje. Bruce Lee. Życie to porywająca biografia wypełniona nowymi faktami, nieznanymi wspomnieniami i niesamowitymi historiami wprost z serca Hollywood.

Źródło: Źródło: Znak/ zdjęcie główne: Znak

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV