Przeczytaj w weekend

Cari Mora: wkrótce nowa powieść twórcy Hannibala Lectera

Cari Mora - taki tytuł będzie nosiła nowa powieść Thomasa Harrisa. W maju możemy spodziewać się polskiej premiery tego thrillera.

Cari Mora - taki tytuł będzie nosiła nowa powieść Thomasa Harrisa. W maju możemy spodziewać się polskiej premiery tego thrillera.

Thomas Harris znany jest przede wszystkim dzięki serii powieści o kanibalu-mordercy Hannibalu Lecterze. Milczenie owiec oraz kolejne książki o tej postaci zapewniły mu rozgłos, ale w zeszłym dziesięcioleciu zamilkł pisarsko. Dopiero teraz, po kilkunastu latach, doczekaliśmy się jego nowej powieści.

Cari Mora ukaże się już 21 maja nakładem wydawnictwa Agora. Tym razem bohaterem nie będzie słynny kanibal, ale fani twórczości Harrisa nie muszą się martwić: tu także otrzymamy wyraziste postaci, potwory w ludzkiej skórze i trzymającą w napięciu akcję.

Poniżej opis oraz okładka powieści Cari Mora:

Cari Mora - okładkaŹródło: Agora

Przestępcy od lat próbują wytropić skarb ukryty pod posiadłością należącą niegdyś do Pablo Escobara w Miami Beach. W wyścigu po 25 milionów dolarów w złocie prowadzi targany chorymi namiętnościami Hans-Peter Schneider – człowiek, który zarabia na życie, realizując przerażające fantazje bogaczy.
Na drodze staje mu Cari Mora, piękna strażniczka rezydencji, która znalazła w Stanach schronienie przed przemocą panującą w jej kraju. Schneider wkrótce pozna zaskakujące umiejętności Cari i przekona się, jak silna jest jej wola walki.
Między męskim pragnieniem a kobiecym instynktem przetrwania czają się potwory. A żaden pisarz nie kreuje potworów tak sugestywnie jak Thomas Harris.

Źródło: Agora / fot. Agora

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV