CD PROJEKT wyjaśnia aferę z Cyberpunkiem
Firma CD PROJEKT uspokaja - zarejestrowanie znaku towarowego ma na celu jedynie zabezpieczenie interesów firmy.
Firma CD PROJEKT uspokaja - zarejestrowanie znaku towarowego ma na celu jedynie zabezpieczenie interesów firmy.
Od kilku dni w internecie jest głośno o tym, że CD PROJEKT zdecydowało się zarejestrować słowo Cyberpunk jako znak towarowy. Wiele osób początkowo przypuszczało, że nie uda im się to z uwagi na popularność tego terminu. Ostatecznie jednak wniosek został zaakceptowany.
Czytaj także: Darkest Dungeon z modami na PC. Gra otrzymała obsługę Steam Workshop
Teraz polskie studio wydało oficjalne oświadczenie, w którym dokładnie tłumaczy powody takiego działania, jak i uspokaja osoby, które obawiają się o to, że firma zamierza walczyć z każdym, kto postanowi wykorzystać słowo Cyberpunk.
Twórcy zapewniają, że ich działanie jest standardową praktyką w branży i ma na celu zabezpieczenie się przed sytuacją, w której inna firma mogłaby zarejestrować znak towarowy, utrudniając pracę nad kontynuacją gry lub jej rozszerzeniami.
Jeśli kiedykolwiek zdecydowalibyśmy się na stworzenie kontynuacji, to istniałaby możliwość, że ktoś zakazałby nam nazwy np. CYBERPUNK 2078 lub CYBERPUNK 2. Co więcej, jeśli ktoś inny zarejestrowałby ten znak towarowy w przyszłości, to oznaczałoby to, że CD PROJEKT nie mogłoby stworzyć dodatków lub innych produkcji z CYBERPUNK w tytule. Zdecydowaliśmy się na rejestrację przede wszystkim po to, aby obronić się przed takim działaniem ze strony konkurencji.
W oświadczeniu znajduje się również wyjaśnienie tego, co tak naprawdę zapewnia rejestracja znaku towarowego - nie wyklucza ona stosowania słowa Cyberpunk, nawet w przypadku używania go w tytułach gier, o ile nie będzie to wprowadzało klientów w błąd.
Wykorzystanie chronionego słowa w tytule może być zakazane tylko wtedy, kiedy wprowadza ono klientów w błąd. Znak towarowy nie może zabronić używania słowa jako zwykłego określenia przy mówieniu o gatunku gier, filmów itd. Rolą znaku towarowego jest ochrona słów, znaków i tytułu gier, nazw produktów. Jeśli ktoś nazwałby swoją grę "JOHN SMITH: ADVENTURES IN A CYBERPUNK DYSTOPIAN SOCIETY" lub "20 SHORT VIDEO GAMES IN CYBERPUNK WORLDS" to nie powinno być to traktowane jako naruszenie naszych praw, ponieważ, pomimo bycia fragmentem tytułu, nie ma ryzyka, że jakiś klient pomyliłby te gry z produkcją CD PROJEKT.
Poniżej znajdziecie pełną treść komunikatu w oryginalnej, angielskiej wersji językowej.
Źródło: twitter.com / fot. CD PROJEKT
Kalendarz premier seriali
Zobacz wszystkie premieryDzisiaj urodziny obchodzą
ur. 1960, kończy 64 lat
ur. 1968, kończy 56 lat
ur. 1964, kończy 60 lat
ur. 1968, kończy 56 lat
ur. 1967, kończy 57 lat