Cena szczęścia. Steven Erikson zamienia fantasy na SF

Cena szczęścia będzie nową na naszym rynku powieścią Stevena Eriksona, popularnego autora fantastyki znanego przede wszystkim z monumentalnej serii Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych.

Cena szczęścia będzie nową na naszym rynku powieścią Stevena Eriksona, popularnego autora fantastyki znanego przede wszystkim z monumentalnej serii Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych.

Steven Erikson zyskał popularność dzięki dziesięciotomowej (powstały później także spin-offy) serii fantasy pt. Gardens of the Moon. Stworzył tam niezwykle rozbudowany świat, pełen potężnych istot i zabójczej magii. Jednakże w swych nowych książkach odchodzi od fantasy i znacznie częściej sięga po elementy sci-fi.

Wydawnictwo Zysk i S-ka zapowiedziało, że już w lutym wyda powieść Rejoice, otwierającą nową serię science fiction Stevena Eriksona. W powieści tej kanadyjski pisarz postanowił wykorzystać jeden z klasycznych dla tego gatunku motywów: pierwszy kontakt.

Poniżej możecie przeczytać opis powieści oraz zobaczyć jej okładkę. Premiera Ceny szczęścia została zaplanowana na 18 lutego.

Cena szczęścia - okładka
Źródło: Zysk i S-ka

Ruchliwa ulica w kanadyjskim mieście. W promieniu światła, najwyraźniej wystrzelonego przez UFO, znika Samantha August, autorka książek science fiction. Podczas gdy nagrane telefonami filmy, ukazujące moment porwania, rozchodzą się w Internecie, Samantha budzi się w małym pomieszczeniu. Tam wita ją głos Adama, który wyjaśnia, że znajdują się na orbicie, a on sam jest obdarzonym sztuczną inteligencją rzecznikiem Delegacji Interwencyjnej, triumwiratu obcych cywilizacji. Celem Delegacji jest ochrona i ewolucja ziemskich ekosystemów…
Tak oto rozpoczyna się zdumiewająca, prowokacyjna, świetnie napisana i niepokojąco wizjonerska historia pierwszego kontaktu.

Źródło: Zysk i S-ka / fot. materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV