Chassepot C1000 - prawdopodobnie najdziwniejsza klawiatura świata

Klawiatury dzielą się generalnie na dwa typy. Mamy mocno wydłużone modele z klawiaturą numeryczną, oraz kompaktowe modele pozbawione tej sekcji. Wkrótce może upowszechnić się nowy typ tego sprzętu.

Klawiatury dzielą się generalnie na dwa typy. Mamy mocno wydłużone modele z klawiaturą numeryczną, oraz kompaktowe modele pozbawione tej sekcji. Wkrótce może upowszechnić się nowy typ tego sprzętu.

Emil Borzechowski

Emil Borzechowski

Tagi:  klawiatura 

Twórcy Chassepot C1000 zauważyli, że na rynku brakuje klawiatury, która z jednej strony nie byłaby zbyt szeroka, z drugiej zaś umożliwiała szybkie wprowadzanie wartości numerycznych. Tak zrodził się pomysł na zaprojektowanie urządzenia o nietypowym, niemal kwadratowym kształcie, w której sekcja numeryczna umieszczona byłaby nie przy prawej krawędzi, ale ponad sekcją literową.

Wdrożenie takiej konstrukcji pozwoliło przemodelować także inne partie sprzętu. Klawisze F1-F12 rozmieszczono tak, jak przyciski numeryczne i przeniesiono nad lewą część klawiatury. A między oboma sekcjami umiejscowiono kilka przydatnych, w pełni konfigurowalnych przycisków, które pozwolą skorzystać z makr oraz skrótów klawiszowych. Przeniesiono także strzałki, w tym sprzęcie znajdziemy je po lewej stronie. Taki układ ma usprawnić korzystanie z myszki i klawiatury jednocześnie.

Produkt ten nie powstał z myślą o szerokim gronie użytkowników. Sprzęt ma sprawdzić się przede wszystkim w rękach programistów i graczy, oddając do ich dyspozycji wygodniejszy, bardziej funkcjonalny układ przycisków. Z racji specyficznej grupy docelowej, nie mogło zabraknąć tu mechanicznych przełączników oraz klawiszy z systemem podświetlenia. Te występuje zaś w dwóch wersjach w zależności od wybranego modelu: w C1000 Go zamontowano białe diody, a w C1000 Pro- konfigurowalne podświetlenie RGB. Klawiatury wyposażono także w złącze USB, moduł Blutooth 3.0 oraz baterię 1850 mAh. Dzięki temu podepniemy je do komputerów zarówno przewodowo jak i bezprzewodowo.

Pierwotnie projekt miał być finansowany za pośrednictwem Kickstartera, ale zbiórkę ostatecznie zawieszono, aby wypuścić sprzęt na wolnym rynku. Oba modele mają pojawić się w sprzedaży w czerwcu tego roku. Za C1000 Go zapłacimy 170 $, a za C1000 Pro 200 $.

Źródło: Engadget / Zdjęcie: Chassepot

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV