Repertuar kin Nowość Program TV

Co stanie się z Kamieniami Nieskończoności po Avengers 4? Teorie

W sieci pojawiły się teorie na temat losu Kamieni Nieskończoności w przyszłości Kinowego Uniwersum Marvela.

Wszyscy doskonale wiemy, że Kamienie Nieskończoności to najpotężniejsze artefakty Kinowego Uniwersum Marvela – ich prawdziwą moc ma nam dopiero pokazać film Avengers: Wojna bez granic. Z produkcji Strażnicy Galaktyki dowiedzieliśmy się już, że zostały one stworzone jeszcze przed powstaniem Wszechświata, a więc nie można ich po prostu zniszczyć. Portal Screen Rant przedstawia teraz trzy teorie na temat losów Kamieni Nieskończoności po Avengers 4.

  1. Kamienie zostaną oddane pod opiekę członkom Illuminati – ta komiksowa grupa była złożona z 6 herosów; w jej skład wchodzili: Iron Man, Mr. Fantastic, Black Bolt, Profesor X, Sub-Mariner i Doktor Strange. Pomysłodawcą utworzenia organizacji był Tony Stark. Początkowo miała ona strzec Ziemi przed największymi zagrożeniami, by potem stać się tajną grupą decydującą o losach świata. Naturalnie na przeszkodzie do powołania Illuminati na ekranie staną prawa do postaci (przynajmniej w momencie premiery Avengers 4), ale nie wyklucza się, że Reeda Richardsa, Charlesa Xaviera i Namora w strzeżeniu artefaktów zastąpią po prostu inni bohaterowie.
  2. W posiadanie Kamieni wejdzie Adam Warlock – obecność tej postaci w MCU sugerowała końcówka filmu Strażnicy Galaktyki Vol. 2. W komiksach Warlock walczył swego czasu z najpotężniejszym z artefaktów, Kamieniem Duszy – to starcie o mało nie doprowadziło go do obłędu. Wedle teorii bohater miałby pojawić się w Avengers 4 i za sprawą właśnie Kamienia Duszy połączyć moc pozostałych przedmiotów – ten nowo utworzony twór zostanie powierzony jego opiece.
  3. Powrót Celestian – pradawnych istot, które podbijały kolejne światy za pomocą Kamienia Mocy. Jeszcze niedawno uważano, że rasa ta wyginęła – jej ostatnim przedstawicielem miałby być Ego – Żyjąca Planeta, którego widzieliśmy w filmie Strażnicy Galaktyki Vol. 2. Wedle teorii Celestianie mogliby albo zawrzeć sojusz z Avengers i pomóc im w pozbyciu się Kamieni, albo stać się głównymi złoczyńcami „kosmicznych” filmów MCU, w których to dążyliby do ich odzyskania.

-
-

Dajcie nam w komentarzach znać, co sądzicie o powyższych teoriach.

Źródło: Screen Rant / zdjęcie główne: Marvel

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

W MCU i DCEU starali się…

W sieci pojawiła się lista aktorów, którzy starali się o zupełnie inne role w MCU,…

-

Venom – lubicie, nie lubicie? Za…

Filmowy Venom odniósł duży sukces finansowy i prawdopodobnie możemy spodziewać się drugiej odsłony. Spójrzmy jednak,…

Piotr Piskozub
-

Avengers: Endgame – fani MCU tworzą…

Fani MCU tworzą już liczne fanarty do Avengers: Endgame - trzeba przyznać, że niektóre prace…

Michał Kujawiński
-

Gotham – Pingwin zaraz po morderstwie…

Do sieci trafiło nowe zdjęcie z 5. sezonu serialu Gotham. Przedstawia Pingwina, który według relacji…

Michał Kujawiński
-

Hellboy – wiadomo już, kiedy pojawi…

Jakiś czas temu informowaliśmy, że niedługo pojawi się zwiastun filmu Hellboy. Wiemy już, kiedy to…

Adam Siennica
-

Nie otwieraj oczu – recenzja filmu

Nie otwieraj oczu miał być dramatem w szatach horroru lub thrillera science fiction. Od razu…

Ocena recenzenta:
4

Co o tym sądzisz?