Repertuar kin Nowość Program TV
 

Co stanie się z Kamieniami Nieskończoności po Avengers 4? Teorie

W sieci pojawiły się teorie na temat losu Kamieni Nieskończoności w przyszłości Kinowego Uniwersum Marvela.

Wszyscy doskonale wiemy, że Kamienie Nieskończoności to najpotężniejsze artefakty Kinowego Uniwersum Marvela – ich prawdziwą moc ma nam dopiero pokazać film Avengers: Wojna bez granic. Z produkcji Strażnicy Galaktyki dowiedzieliśmy się już, że zostały one stworzone jeszcze przed powstaniem Wszechświata, a więc nie można ich po prostu zniszczyć. Portal Screen Rant przedstawia teraz trzy teorie na temat losów Kamieni Nieskończoności po Avengers 4.

  1. Kamienie zostaną oddane pod opiekę członkom Illuminati – ta komiksowa grupa była złożona z 6 herosów; w jej skład wchodzili: Iron Man, Mr. Fantastic, Black Bolt, Profesor X, Sub-Mariner i Doktor Strange. Pomysłodawcą utworzenia organizacji był Tony Stark. Początkowo miała ona strzec Ziemi przed największymi zagrożeniami, by potem stać się tajną grupą decydującą o losach świata. Naturalnie na przeszkodzie do powołania Illuminati na ekranie staną prawa do postaci (przynajmniej w momencie premiery Avengers 4), ale nie wyklucza się, że Reeda Richardsa, Charlesa Xaviera i Namora w strzeżeniu artefaktów zastąpią po prostu inni bohaterowie.
  2. W posiadanie Kamieni wejdzie Adam Warlock – obecność tej postaci w MCU sugerowała końcówka filmu Strażnicy Galaktyki Vol. 2. W komiksach Warlock walczył swego czasu z najpotężniejszym z artefaktów, Kamieniem Duszy – to starcie o mało nie doprowadziło go do obłędu. Wedle teorii bohater miałby pojawić się w Avengers 4 i za sprawą właśnie Kamienia Duszy połączyć moc pozostałych przedmiotów – ten nowo utworzony twór zostanie powierzony jego opiece.
  3. Powrót Celestian – pradawnych istot, które podbijały kolejne światy za pomocą Kamienia Mocy. Jeszcze niedawno uważano, że rasa ta wyginęła – jej ostatnim przedstawicielem miałby być Ego – Żyjąca Planeta, którego widzieliśmy w filmie Strażnicy Galaktyki Vol. 2. Wedle teorii Celestianie mogliby albo zawrzeć sojusz z Avengers i pomóc im w pozbyciu się Kamieni, albo stać się głównymi złoczyńcami „kosmicznych” filmów MCU, w których to dążyliby do ich odzyskania.

-
-

Dajcie nam w komentarzach znać, co sądzicie o powyższych teoriach.

Źródło: Screen Rant / zdjęcie główne: Marvel

Najlepsze z 24h

Michał Kujawiński
spoilery
-

W jaki sposób obsada Avengers: Wojna…

Wokół filmu Avengers: Wojna bez granic budowana była wielka tajemnica i mogliśmy jedynie domyślać się…

Adam Siennica
-

Kontynuacja Spider-Man: Homecoming ma oficjalny tytuł

Tom Holland oficjalnie ujawnił w sieci oficjalny tytuł oczekiwanych kolejnych przygód Spider-Mana. Jak brzmi tytuł…

Adam Siennica
-

Sceny po napisach filmu Ant-Man i…

W USA odbyły się pierwsze pokazy dla prasy filmu Ant-Man i Osa. Są sceny po…

Michał Kujawiński
-

Spawn będzie inny od filmów Marvela…

Twórca i reżyser filmowego Spawna, Todd McFarlane podzielił się szczegółami dotyczącymi tego, w jaki sposón…

Michał Kujawiński
-

Po 25 latach kanał Viva kończy…

Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl, koncern Viacom zdecydował, że niemiecka stacja telewizyjna VIVA kończy nadawanie z…

Michał Kujawiński
-

Broń Hana Solo z Powrotu Jedi…

Blaster Hana Solo został sprzedany na aukcji w Las Vegas. Tym samym rekwizyt z Gwiezdnych…

Co o tym sądzisz?