Repertuar kin Nowość Program TV

 

Co w 2. sezonie Star Trek: Discovery? Producent komentuje

Alex Kurtzman, producent Star Trek: Discovery w rozmowie z EW.com omówił finał 1. sezonu i zdradził kilka ciekawostek o kolejnych odcinkach. Co w 2. sezonie?
UWAGA: TEKST ZAWIERA SPOILERY!

Alex Kurtzman wyjaśnia, że od początku planowali taki finał Star Trek: Discovery. Oparcie rozwiązania wątku na postaciach kobiecych jest jego zdaniem ich stanowiskiem w sprawie ruchu #MeToo oraz TimesUp. Ostatni odcinek jest pokazem ich przemyśleń o tym, jak kobiety powinny być umocnione na ekranie.

Producent wyjaśnia, że główny wątek z Klingonami zakończył się wraz z pierwszym sezonem, więc oznacza to, że w drugim będzie o wiele mniej Klingonów. Mają się oni jednak w jakiejś formie pojawić. Zapowiada, że postać Tylera/Voqa powróci wbrew temu, co sugerował ostatni odcinek. Mają coś wyjątkowego zaplanowanego dla tej postaci.

Kurtzman nie chce odpowiedzieć na pytanie o obecność Jasona Isaacsa (Lorca) i Michelle Yeoh (Georgiu) w 2. sezonie. Brak chęci odpowiedzi może oznaczać, że oboje w jakimś stopniu będą w 2. sezonie. W innym wypadku powiedziałby, że ich nie zobaczymy i najpewniej uciąłby wszelkie spekulacje.

Star Trek: Discovery
fot: Russ Martin/CBS

Mówi, że są świadomi pytań fanów o zmiany w kanonie. Tak na to odpowiada:

– Przybycie Enterprise’a sugeruje, że fani zaczną dostawać odpowiedzi na swoje pytania. Te odpowiedzi od razu się nie pojawią, bo będą dawkowane w ciągu całego sezonu. Mogę wam powiedzieć to: serial nadal ma tytuł Discovery, nie Enterprise. Wymyślenie tego, jak dobrze wpasować Enterprise w ten okres jest naszym celem, nad którym obecnie pracujemy.

Uważa, że w kwestii wprowadzenia Pike’a i innych rzeczy z oryginalnego serialu z lat 60. muszą być zgodni z kanonem. Najwyraźniej jest to dla nich ważne podczas tworzenia serialu. Obiecuje jednak trochę niespodzianek. Szczególnie w kwestii tego, kto znajduje się na pokładzie statku Enterprise. Wiedzą, że jakby chcieli odtworzyć wygląd mostka Enterprise’a z lat 60. wizualnie będzie to kompletnie inna bajka. Mają zamiar pracować nad rozwiązaniem, które stworzy pomost pomiędzy oryginałem, a wizualnym stylem nowego serialu.

spoilery
-
spoilery
-

Obiecuje, że 2. sezon także będzie oparty na rozbudowanej historii rozpisanej na wszystkie odcinki. Nie będzie fabuł poświęconych tylko wątkom pobocznym. Swego czasu, gdy Bryan Fuller tworzył ten serial mówił, że każdy sezon będzie osadzony w innej epoce Star Treka. Innymi słowy miała być to antologia, w której każdy sezon miałby kompletnie innych bohaterów. Producent sugeruje, że ten plan nie jest aktualny i Discovery musi zachować własną tożsamość.

– Jest miejsce na zabawę w uniwersum Star Treka dopóki jesteśmy wierni temu, czym jest to uniwersum. Jest to utopijna wizja optymizmu, ale to nie oznacza, że nie ma tu miejsca na przemoc, mrok i emocjonalną głębię.

Źródło: ew.com / zdjęcie główne: Jan Thijs/CBS

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
0 -

Han Solo: Gwiezdne Wojny – historie…

Han Solo: Gwiezdne Wojny - historie to nowy samodzielny film osadzony w kultowym uniwersum. Czy…

Ocena recenzenta:
5
Piotr Piskozub
spoilery
0 -

Plotka: Wyciekła fabuła Spider-Man: Homecoming 2.…

Wedle nowych spekulacji do sieci wyciekła fabuła filmu Spider-Man: Homecoming 2. Zdradza ona kilka szczegółów…

Adam Siennica
0 -

Boba Fett dostanie własny film. Kto…

The Hollywood Reporter donosi o tym, że Lucasfilm pracuje nad kolejnym spin-offem Gwiezdnych Wojen. Wyjawiono…

Dawid Muszyński
spoilery
0 -

Han Solo: Gwiezdne Wojny – historie:…

Po pół roku wracamy do świata Gwiezdnych Wojen, by poznać historię Hana Solo. Czy było…

Ocena recenzenta:
6
Michał Kujawiński
0 -

Dorosły Krzyś i jego przyjaciele na…

Do sieci trafił nowy oficjalny plakat filmu Krzysiu, gdzie jesteś? Widzimy na nim dorosłego Krzysia…

Aleksander Mazanek
0 -

Nie żyje John Bain, znany jako…

Znany chyba każdemu, kto głębiej interesuje się rynkiem gier PC, występujący pod pseudonimami TotalBiscuit, The…

Co o tym sądzisz?