Cyberpunk 2077 bez wyboru płci. Kreator postaci zaoferuje sporo swobody

Twórcy Cyberpunk 2077 stawiają na swobodę. Gracze będą mogli stworzyć postać wedle swoich oczekiwań.

Twórcy Cyberpunk 2077 stawiają na swobodę. Gracze będą mogli stworzyć postać wedle swoich oczekiwań.

Paweł Krzystyniak
Paweł Krzystyniak
Tagi:  cyberpunk 2077 

Do premiery Cyberpunk 2077 zostało jeszcze kilka miesięcy, a więc twórcy mają czas na wprowadzanie do gry zmian oraz poprawek. Nawet przed pokazami rozgrywki na tegorocznych targach E3 i Gamescom informowano, że wiele elementów gry się zmieniło. Wygląda na to, że jednym z nich jest kreator postaci, który w finalnej wersji nie będzie umożliwiał wyboru płci. O planach wprowadzenia takiej opcji wspominał w czerwcu Marcin Iwiński, teraz zostało to potwierdzone.

Serwis Metro przeprowadził wywiad z Marthe Jonkers z CD Projekt RED i ujawnia ona, że w Cyberpunk 2077 zabraknie klasycznego wyboru płci w kreatorze postaci. Zamiast tego gracze będą mieli do wyboru typ ciała oraz głos i będzie można je ze sobą dowolnie łączyć. Oczywiście nie zabraknie tu również innych opcji dostosowywania postaci do naszych oczekiwań - zmienimy m.in. kolor skóry i włosów.

Nasz kreator postaci oferuje znacznie więcej opcji niż we wcześniejszym demo. Przykładowo, teraz nie wybierasz już płci. Nie decydujesz "chcę grać kobietą lub mężczyzną", teraz wybierasz typ ciała. Dlatego, że chcemy byś mógł stworzyć taką postać, jaką chcesz. Wybierasz typ ciała i mamy dwa głosy - jeden brzmiący męsko, drugi kobieco. Możesz je ze sobą mieszać, dopasowywać, połączyć tak jak chcesz. Mamy też dużo odcieni skóry, tatuaży, fryzur. Naprawdę chcemy dać ludziom wolność w tworzeniu swojej własnej postaci i graniu tak, jak chcą grać

W wywiadzie padło również pytanie o to, czy w grze poruszane będą tematy seksualności.

Poruszamy wiele... skomplikowanych tematów, bo chcieliśmy stworzyć wiarygodny cyberpunkowy świat. Cyberpunk 2020 miał mroczną stronę i pokazujemy to też w Cyberpunk 2077, ale chcemy stworzyć coś, co gracze będą mogli zinterpretować. Zostawiamy graczom zobaczenie pewnych sytuacji i rozwiązywanie ich na swój sposób. Próbujemy stworzyć realistyczny świat i nie unikamy cyberpunkowych motywów. Jednocześnie chcemy by gracze mogli podchodzić do pewnych sytuacji w taki sposób, w jaki chcą.  

Cyberpunk 2077 zadebiutuje 16 kwietnia 2020 roku na PC, PlayStation 4, Xboksie One oraz Google Stadia.

Źródło: metro.co.uk / fot. CD Projekt

Co o tym sądzisz?

naEKRANIE Poleca

naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca
naEKRANIE poleca

Dzisiaj urodziny obchodzą

Paul Rudd

Paul Rudd

ur. 1969, kończy 51 lat

Michael Rooker

Michael Rooker

ur. 1955, kończy 65 lat

Billy Dee Williams

Billy Dee Williams

ur. 1937, kończy 83 lat

Peyton List

Peyton List

ur. 1998, kończy 22 lat

Sofia Boutella

Sofia Boutella

ur. 1982, kończy 38 lat

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV