Repertuar kin Nowość Program TV
 

Advertisement " "  

Advertisement

 

Czat w grze Battlefield V z kuriozalną cenzurą. Blokowane słowa to m.in. „naziści” i… „Titanfall”

W Battlefield V pojawi się filtr, którego celem będzie blokowanie wulgarnych i nieodpowiednich słów na tekstowym czacie. W wersji beta nie działał on jednak do końca poprawnie.

Niedawno odbyła się beta gry Battlefield V, dzięki którym gracze mieli możliwość zapoznania się z rozgrywką wieloosobową w tej nadchodzącej produkcji. Dzięki temu mogliśmy dowiedzieć się, że w grze nie zabrakło cenzury na czacie. To powszechnie stosowana praktyka w wielu grach sieciowych, której celem jest eliminowanie toksycznych, przepełnionych nienawiścią wypowiedzi. Wygląda jednak na to, że w przypadku tej sieciowej strzelanki ktoś posunął się o krok za daleko, bo blokowane są tu wyjątkowo dziwne słowa.

Cenzurą objęte zostało m.in. słowo „nazi”. Oczywiście – może ono zostać wykorzystane w nieodpowiedni sposób, ale blokowanie słowa „naziści” w grze, której akcję osadzono w czasach II wojny światowej wydaje się być dość zastanawiającym i daleko posuniętym krokiem.

Na tym jednak nie koniec. Jak informuje serwis Forbes, cenzura obejmuje też zupełnie normalne słowa, które powszechnie są używane w grach sieciowych. Przykłady? Chociażby „DLC”, „lag”, „laggy” oraz… „Titanfall” – czyli tytuł innej gry wydawanej przez EA. Co ciekawe, problemów nie ma przy niektórych kombinacjach słów – jako przykład, Forbes przytacza zwrot „free DLC”.

-
-

Sytuacja została już skomentowana przez wydawcę gry, firmę Electronic Arts.

Jedną z naszych nowych funkcji jest filtr wulgaryzmów, którego rolą jest ograniczenie toksyczności w grze. Słyszymy głosy, że blokuje on słowa, które nie są wulgaryzmami i nie powinny być cenzurowane, takie jak np. „DLC”, nie blokując za to innych, których przykładów tu nie podam. Proszę, weźcie pod uwagę, że prace nadal trwają, a zebrane informacje wykorzystamy do poprawy czułości filtra, tak by nie cenzurował on istotnych rozmów. Zdrowa dyskusja jest tym, co napędza rozwój naszych gier i nie chcielibyśmy tego powstrzymywać – tłumaczy menadżer do spraw społeczności w Electronic Arts. 

Battlefield V zadebiutuje 20 listopada tego roku na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.

Źródło: forbes.com / fot. EA

 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Avengers: Koniec gry – grafiki superbohaterów…

Do sieci trafiły nowe grafiki postaci z filmu Avengers: Koniec gry. Zobaczymy je na materiałach…

Adam Siennica
Plotka
-

Gotham – tak będzie wyglądać Joker?…

Gotham nie tylko pokaże Batmana w ostatnich odcinkach serialu, ale także w pełni ukształtowanego Jokera.…

Adam Siennica
-

Bumblebee to reboot? Hasbro potwierdza

Bumblebee miał bardzo luźny związek z filmami serii Transformers. Pomimo tego producenci zapewniają, że to…

Adam Siennica
-

Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw…

Dwayne Johnson opublikował zdjęcia z ostatniego dnia na planie filmu Szybcy i wściekli: Hobbs i…

Adam Siennica
-

Code 8 – fragment filmu sci-fi…

Code 8 to pełnometrażowy film science fiction oparty na krótkometrażówce pod tym samym tytułem. Do…

Adam Siennica
-

Shallow po polsku. Zobacz covery piosenki…

Shallow po polsku - naprawdę stworzono covery z tekstem przetłumaczonym na język polski. Czy brzmią…

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]
To okno zamknie się automatycznie za 10 sek. [X]