Repertuar kin Nowość Program TV

Czat w grze Battlefield V z kuriozalną cenzurą. Blokowane słowa to m.in. „naziści” i… „Titanfall”

W Battlefield V pojawi się filtr, którego celem będzie blokowanie wulgarnych i nieodpowiednich słów na tekstowym czacie. W wersji beta nie działał on jednak do końca poprawnie.

Niedawno odbyła się beta gry Battlefield V, dzięki którym gracze mieli możliwość zapoznania się z rozgrywką wieloosobową w tej nadchodzącej produkcji. Dzięki temu mogliśmy dowiedzieć się, że w grze nie zabrakło cenzury na czacie. To powszechnie stosowana praktyka w wielu grach sieciowych, której celem jest eliminowanie toksycznych, przepełnionych nienawiścią wypowiedzi. Wygląda jednak na to, że w przypadku tej sieciowej strzelanki ktoś posunął się o krok za daleko, bo blokowane są tu wyjątkowo dziwne słowa.

Cenzurą objęte zostało m.in. słowo „nazi”. Oczywiście – może ono zostać wykorzystane w nieodpowiedni sposób, ale blokowanie słowa „naziści” w grze, której akcję osadzono w czasach II wojny światowej wydaje się być dość zastanawiającym i daleko posuniętym krokiem.

Na tym jednak nie koniec. Jak informuje serwis Forbes, cenzura obejmuje też zupełnie normalne słowa, które powszechnie są używane w grach sieciowych. Przykłady? Chociażby „DLC”, „lag”, „laggy” oraz… „Titanfall” – czyli tytuł innej gry wydawanej przez EA. Co ciekawe, problemów nie ma przy niektórych kombinacjach słów – jako przykład, Forbes przytacza zwrot „free DLC”.

-
-

Sytuacja została już skomentowana przez wydawcę gry, firmę Electronic Arts.

Jedną z naszych nowych funkcji jest filtr wulgaryzmów, którego rolą jest ograniczenie toksyczności w grze. Słyszymy głosy, że blokuje on słowa, które nie są wulgaryzmami i nie powinny być cenzurowane, takie jak np. „DLC”, nie blokując za to innych, których przykładów tu nie podam. Proszę, weźcie pod uwagę, że prace nadal trwają, a zebrane informacje wykorzystamy do poprawy czułości filtra, tak by nie cenzurował on istotnych rozmów. Zdrowa dyskusja jest tym, co napędza rozwój naszych gier i nie chcielibyśmy tego powstrzymywać – tłumaczy menadżer do spraw społeczności w Electronic Arts. 

Battlefield V zadebiutuje 20 listopada tego roku na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.

Źródło: forbes.com / fot. EA

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Bumblebee – zwiastun spin-offu Transformers. Są…

Bumblebee to pierwszy kinowy spin-off serii Transformers. Pełny zwiastun pokazuje, że będzie to coś zupełnie…

Adam Siennica
-

Oscary 2019: polski kandydat ogłoszony! Zaskoczeni?

Oscary 2019 dla Polaków? Po raz kolejny mamy mocny tytuł z szansami na nominację. Oto…

Adam Siennica
-

Avengers 4 – aktorzy na planie…

Avengers 4, jak każda superprodukcja hollywoodzka, na kilka miesięcy przed premierą wchodzi na etap dokrętek,…

Michalina Reda
-

Fantastyczne zwierzęta 2 – nowe plakaty…

Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda to film ze świata Harry'ego Pottera, który zadebiutuje jeszcze tej jesieni.…

Michał Czubak
-

TOP 20: Gry bez których PlayStation…

PlayStation Classic wzbudziło niemałe zainteresowanie w branży. Konsola będzie posiadała tylko 20 tytułów. Nie znamy…

Adam Siennica
Plotka
-

Czarna Wdowa – opis fabuły solowego…

Czarna Wdowa, w którą wciela się Scarlett Johansson, ma w końcu dostać swój solowym film.…

Co o tym sądzisz?