Czerwone żniwa: ukazał się pierwszy tom alternatywnej historii Majki i Rusaka

Powieść Czerwone żniwa. Uderzenie wyprzedzające otwiera nowy cykl zaliczany do historii alternatywnych. Dzisiaj premiera książki.

Powieść Czerwone żniwa. Uderzenie wyprzedzające otwiera nowy cykl zaliczany do historii alternatywnych. Dzisiaj premiera książki.

Czerwone Żniwa. Uderzenie wyprzedające to powieść, w której historia potoczyła się innym torem. W latach 60. ubiegłego wieku Zimna Wojna przeradza się w otwarty konflikt, a NATO i Układ Warszawski wypowiadają sobie wojnę. Na tym tle czytelnik śledzi losy oddziału mogącego odwrócić losy wojny.

Autorami Czerwonych żniwPaweł Majka (m.in. Pokój światów, Berserk, Dzielnica obiecana) oraz Radosław Rusak. Książka dzisiaj trafiła do sprzedaży.

Poniżej prezentujemy okładkę i opis powieści:

Czerwone Żniwa. Uderzenie wyprzedające - okładkaŹródło: Znak

Trwa zimna wojna. Zachód i Wschód groźnie szczerzą kły. Zastępcze konflikty toczone są na polach bitew w Azji i Afryce. Europa cieszy się względnym pokojem. Tutaj zimna wojna nigdy nie nabrała poważnie niebezpiecznej temperatury.
A gdyby historia potoczyła się inaczej?
Jak wówczas wyglądałaby rzeczywistość, w której „nasi chłopcy”, wyrwani ze swoich domów, ginęliby na froncie?
„Czerwone żniwa” to osadzona w latach 60. XX wieku, wizja alternatywnej rzeczywistości, w której NATO i Układ Warszawski stają przeciw sobie. Szpiedzy obu stron przestają przestrzegać jakichkolwiek zasad, bo reguły diametralnie się zmieniły. Polscy komandosi zostają rzuceni do straceńczych ataków w pierwszych dniach walk, a specjalna, głęboko utajniona jednostka dywersyjna UW wyrusza w misję, która może zadecydować o losach wojny. Wojny, która skrywa niejedną tajemnicę. Na przykład tę, dlaczego naprawdę musiała wybuchnąć.

Źródło: Znak / fot. Znak

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV