Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Czy Deadpool 2 zbiera dobre recenzje? Krytycy wydali werdykt

W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje filmu Deadpool 2. Krytycy wydają się być zgodni co do oceny produkcji.

Od dziś będziemy mieli okazję zobaczyć seanse przedpremierowe filmu Deadpool 2. Tymczasem w sieci pojawiły się już pierwsze recenzje produkcji. W chwili powstawania tego tekstu obraz zebrał 85% pozytywnych opinii na portalu Rotten Tomatoes (średnia 7,2 po uwzględnieniu 66 recenzji) i może pochwalić się poziomem 69 w Metascore na portalu Metacritic (uwzględniono 34 recenzje). Krytycy w przeważającej większości chwalą więc film, choć dostrzegają także jego mankamenty. Wśród zalet wymienia się znakomite połączenie humoru ze scenami akcji, natomiast jako jedną z bolączek wskazuje się względnie ostre czerpanie ze stereotypów rasowych. Oto fragmenty niektórych opinii:

Nerdist – Choć koniec końców Deadpool 2 to świetna zabawa, nie dostarcza on jednak tej samej energii, co pierwsza część – jak to w ogóle możliwe? Wygląda to trochę tak, jakby twórcy za bardzo polegali na żartach i ogrywali schemat Deadpoola-wyrzutka.

Slash Film – Obsada jest naprawdę utalentowana i zdolna do śmiania się z samych siebie. (…) Scenariusz jest jednak tak hermetyczny, że w pewien sposób będzie wykluczał niektórych odbiorców. Niektóre żarty na pewno się sprawdzają, ale Deadpool 2 chce być wierną kopią pierwszego filmu.

Digital SpyDeadpool 2 jest bardziej emocjonalnym filmem niż Avengers: Wojna bez granic – dostarcza też więcej frajdy. To może nie jest największa i najbardziej wyczekiwana produkcja o superbohaterach, ale na pewno jest najmądrzejsza.

Mashable – Jest tu mnóstwo czasu na odkrywanie przeszłości Cable’a. Ostatecznie Wade Wilson chce wam powiedzieć, że Deadpool 2 z pewnością doczeka się jeszcze jednej kontynuacji.

Rolling StoneDeadpool 2 zaczyna w ciebie rzucać absolutnie wszystkim, co jest pod ręką, aż w końcu się poddajesz. Jak w pierwszej części jest tu mnóstwo humoru, sensacji i głupstewek fabularnych. (…) Wydaje się, że będzie potrzebny jeszcze jeden sequel.

Screen RantDeadpool 2 zarysowuje wszystko to, czym powinien być film o Pyskatym Najemniku – cudowną akcję, ryzykowny humor, a przy tym jeszcze dramatyczny wymiar historii, który jest jednocześnie jej spoiwem. To bardziej kompletna wizja Deadpoola niż pierwszy film, który w porównaniu obu części wydaje się być znacznie mniejszy.

CineGods – Filmy o Deadpoolu powinniśmy oglądać jako parodię kina superbohaterskiego.

Empire – To ciągle film Ryana Reynoldsa. (…) Muszę powiedzieć, że to jedna z nielicznych kontynuacji, która przebija oryginał. Mamy tu zdziecinniałego faceta ze sprośnymi żartami, który pokonuje kinowych X-Menów w ich własnej grze.

New York Times – Jest tu pewnego rodzaju delikatność i nostalgia, które na najgłębszym poziomie zwiększają akceptowalność filmu i wzmacniają jego satyryczną wiarygodność. Główny bohater jest wściekły, stosuje przemoc, obraża wszystko i wszystkich, ale zostaje w tym podejściu naprawdę fajnym gościem.

Variety – Nie ma znaczenia, jak mocno żarty przekraczają granice. Jeśli już pojawiają się na ekranie, to zdajesz sobie sprawę, że zaczynasz śmiać się z samego siebie.

The PlaylistDeadpool 2 to nie film, który na nowo wymyśla koło. Stanowi formę popcornowego eskapizmu.

Chicago Sun Times – To najlepszy sequel od czasu filmu Ojciec chrzestny 2.

-
-

Oficjalna premiera filmu w naszym kraju odbędzie się 18 maja.

Źródło: comicbookmovie.com / zdjęcie główne: 20th Century Fox
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

MCU – Kto mógłby zagrać X-Men…

Kto mógłby zagrać w MCU X-Men po Avengers: Endgame? Poznajcie najlepsze propozycje fanów.

spoilery
-

MCU – powrót postaci i zaskakujące…

Przy okazji tegorocznej odsłony MCU, filmu Avengers: Endgame, powstają nowe produkty okolicznościowe promujące film. Tym…

-

Kobiety Mafii 2 – nowy zwiastun…

Do sieci trafił nowy oficjalny zwiastun kontynuacji filmu Kobiety Mafii w reżyserii Patryka Vegi.

Piotr Piskozub
-

Arrow – nowa wersja Suicide Squad…

Wiele wskazuje na to, że już niebawem w Arrow zobaczymy kolejną wersję Suicide Squad -…

Michalina Reda
-

Gra o tron – Sophie Turner…

Sophie Turner, która wciela się w Sansę w serialu Gra o tron, zdradziła, że nie…

Piotr Piskozub
-

Niezrealizowane filmy o herosach – jedne…

Wiedzieliście, że Bob Hoskins mógł wcielić się w Wolverine'a? Poznajcie najciekawsze projekty superbohaterskie, które nie…

Co o tym sądzisz?