Repertuar kin Nowość Program TV

 

 

 

Czy Deadpool 2 zbiera dobre recenzje? Krytycy wydali werdykt

W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje filmu Deadpool 2. Krytycy wydają się być zgodni co do oceny produkcji.

Od dziś będziemy mieli okazję zobaczyć seanse przedpremierowe filmu Deadpool 2. Tymczasem w sieci pojawiły się już pierwsze recenzje produkcji. W chwili powstawania tego tekstu obraz zebrał 85% pozytywnych opinii na portalu Rotten Tomatoes (średnia 7,2 po uwzględnieniu 66 recenzji) i może pochwalić się poziomem 69 w Metascore na portalu Metacritic (uwzględniono 34 recenzje). Krytycy w przeważającej większości chwalą więc film, choć dostrzegają także jego mankamenty. Wśród zalet wymienia się znakomite połączenie humoru ze scenami akcji, natomiast jako jedną z bolączek wskazuje się względnie ostre czerpanie ze stereotypów rasowych. Oto fragmenty niektórych opinii:

Nerdist – Choć koniec końców Deadpool 2 to świetna zabawa, nie dostarcza on jednak tej samej energii, co pierwsza część – jak to w ogóle możliwe? Wygląda to trochę tak, jakby twórcy za bardzo polegali na żartach i ogrywali schemat Deadpoola-wyrzutka.

Slash Film – Obsada jest naprawdę utalentowana i zdolna do śmiania się z samych siebie. (…) Scenariusz jest jednak tak hermetyczny, że w pewien sposób będzie wykluczał niektórych odbiorców. Niektóre żarty na pewno się sprawdzają, ale Deadpool 2 chce być wierną kopią pierwszego filmu.

Digital SpyDeadpool 2 jest bardziej emocjonalnym filmem niż Avengers: Wojna bez granic – dostarcza też więcej frajdy. To może nie jest największa i najbardziej wyczekiwana produkcja o superbohaterach, ale na pewno jest najmądrzejsza.

Mashable – Jest tu mnóstwo czasu na odkrywanie przeszłości Cable’a. Ostatecznie Wade Wilson chce wam powiedzieć, że Deadpool 2 z pewnością doczeka się jeszcze jednej kontynuacji.

Rolling StoneDeadpool 2 zaczyna w ciebie rzucać absolutnie wszystkim, co jest pod ręką, aż w końcu się poddajesz. Jak w pierwszej części jest tu mnóstwo humoru, sensacji i głupstewek fabularnych. (…) Wydaje się, że będzie potrzebny jeszcze jeden sequel.

Screen RantDeadpool 2 zarysowuje wszystko to, czym powinien być film o Pyskatym Najemniku – cudowną akcję, ryzykowny humor, a przy tym jeszcze dramatyczny wymiar historii, który jest jednocześnie jej spoiwem. To bardziej kompletna wizja Deadpoola niż pierwszy film, który w porównaniu obu części wydaje się być znacznie mniejszy.

CineGods – Filmy o Deadpoolu powinniśmy oglądać jako parodię kina superbohaterskiego.

Empire – To ciągle film Ryana Reynoldsa. (…) Muszę powiedzieć, że to jedna z nielicznych kontynuacji, która przebija oryginał. Mamy tu zdziecinniałego faceta ze sprośnymi żartami, który pokonuje kinowych X-Menów w ich własnej grze.

New York Times – Jest tu pewnego rodzaju delikatność i nostalgia, które na najgłębszym poziomie zwiększają akceptowalność filmu i wzmacniają jego satyryczną wiarygodność. Główny bohater jest wściekły, stosuje przemoc, obraża wszystko i wszystkich, ale zostaje w tym podejściu naprawdę fajnym gościem.

Variety – Nie ma znaczenia, jak mocno żarty przekraczają granice. Jeśli już pojawiają się na ekranie, to zdajesz sobie sprawę, że zaczynasz śmiać się z samego siebie.

The PlaylistDeadpool 2 to nie film, który na nowo wymyśla koło. Stanowi formę popcornowego eskapizmu.

Chicago Sun Times – To najlepszy sequel od czasu filmu Ojciec chrzestny II.

-
-

Oficjalna premiera filmu w naszym kraju odbędzie się 18 maja.

Źródło: comicbookmovie.com / zdjęcie główne: 20th Century Fox
 

 

Najlepsze z 24h

Adam Siennica
-

Chilling Adventures of Sabrina: sezon 1…

Chilling Adventures of Sabrina to serial oparty na komiksie pod tym samym tytułem z 2014…

Ocena recenzenta:
7
Adam Siennica
spoilery
-

Arrowverse – pojawi się superbohater z…

Arrowverse w grudniu 2018 roku doczeka się crossovera zatytułowanego Elseworlds. Tam też pojawi się superbohater…

Paweł Krzystyniak
spoilery
-

Red Dead Redemption 2 – mapa…

Red Dead Redemption 2 zaoferuje ogromną mapę, w której pojawią się lokacje znane z poprzedniczki,…

Norbert Zaskórski
-

Nawiedzony dom na wzgórzu – duchy,…

Portal Vulture zaprezentował galerię wszystkich ukrytych duchów w nowym serialu grozy od Netflixa.

Paweł Krzystyniak
PC
-

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści – recenzja…

Nie oczekiwałem po Wojnie Krwi zbyt wiele. Nowa produkcja CD Projekt RED okazała się jedną…

Ocena recenzenta:
8
Norbert Zaskórski
-

Nielegalni: sezon 1, odcinki 1-3 –…

Canal+ nie zwalnia tempa. Po dobrze przyjętym przez widzów Belfrze i intrygującym Kruku prezentuje kolejny…

Ocena recenzenta:
8

Co o tym sądzisz?