Repertuar kin Nowość Program TV

„Dark Matter” – nowy serial twórców „Stargate” w Polsce już 14 czerwca

Scifi Universal, jedyny w Polsce kanał poświęcony tematyce scince fiction, zaprezentował swój nowy spot wizerunkowy. Został on wyemitowany po raz pierwszy na Festiwalu Fantastyki Pyrkon oraz na antenie stacji w sobotę 25 kwietnia. Jednocześnie kanał Scifi Universal, jeden z głównych partnerów Pyrkonu, zapowiedział start nowej serii zatytułowanej "Dark Matter". Przybędzie ona do Polski ekspresowo z USA, 14 czerwca o godz. 22:00, 48 godzin po swojej amerykańskiej premierze.

Nowy wizerunkowy spot stacji, który od soboty można oglądać na antenie Scifi, został zrealizowany w warszawskim studiu filmowym i we wnętrzach Dworca Centralnego. Na planie filmowym pracowali polscy aktorzy i kaskaderzy. Prezentacji materiału wideo, podczas największego w Centralnej Europie Festiwalu Fantastyki Pyrkon, dokonał jeden z występujących w nim aktorów – Kamil Przystał. Klip, promujący kanał Syfy/Scifi Universal na rynku międzynarodowym, powstał na zlecenie Universal Networks International  i został stworzony przez Papaya Films.

Rok 2015 jest wyjątkowo ekscytujący dla fanów Scifi Universal – już 14 czerwca o godz. 22:00 stacja pokaże premierowo pierwszy odcinek serialu zatytułowanego „Dark Matter. Produkcja twórców „Gwiezdnych wrót” oraz producentów „Zagubionej tożsamości” zostanie wyemitowana w Polsce 48 godzin po swoim debiucie w Stanach Zjednoczonych.

Serial, składający się z trzynastu godzinnych odcinków, śledzi przygody załogi opuszczonego statku kosmicznego. Bohaterowie budzą się nie mając żadnych wspomnień na temat tego, kim są ani w jaki sposób znaleźli się na pokładzie. W obliczu czyhających na nich zagrożeń, będą musieli współpracować, by przetrwać podróż pełną zemsty, zdrad i tajemnic.

W serii wystąpią m.in.  Melissa O’Neil (Broadway’owska produkcja Les Miserables), Marc Bendavid (Bitten), Anthony Lemke (Świat w płomieniach/White House Down), Alex Mallari Jr. (RoboCop/Robocop) oraz  Jodelle Ferland (Zmierzch/Twilight), a także Roger Cross (Wirus/The Strain) i Zoie Palmer (Zagubiona tożsamość/Lost Girl).

Fot. Syfy
Fot. Syfy

Serial, stworzony przez Josepha Mallozzi i Paula Mullie (Gwiezdne wrota/Stargate), bazuje na powieści graficznej o tym samym tytule, wydanej przez Dark Horse Comics. Dark Matter zostało wyprodukowane przez Prodigy Pictures (Zagubiona tożsamość/Lost Girl, XIII). Producentami wykonawczymi serii są Jay Firestone, Joseph Mallozzi, Paul Mullie oraz Vanessa Piazza.

Źródło: informacja prasowa
 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Godzilla 2 – potworów jest znacznie…

W filmie Godzilla 2: Król potworów możemy zobaczyć znacznie więcej Tytanów, niż do tej pory…

Tymoteusz Wronka
-

Najlepsze książki 2018 roku [lista aktualizowana]

Wybieramy najlepsze książki 2018 roku. Lista będzie aktualizowana, jeśli tylko nasi redaktorzy i współpracownicy natrafią…

Michał Kujawiński
-

Avengers: Endgame – martwa postać zauważona…

W filmie Avengers: Wojna bez granic przez działanie Rękawicy Nieskończoności, połowa istnień we wszechświecie przestała…

Piotr Piskozub
-

Marvel? DC? Sprzedaż komiksów w USA…

Poznaliśmy już dane na temat sprzedaży komiksów w USA w listopadzie - pojedynek Marvel vs.…

Adam Siennica
-

Godzilla 2: Król potworów – analiza…

Godzilla 2: Król potworów doczekał się pełnego zwiastuna. Tak jak poprzedni mówi o filmie więcej,…

Adam Siennica
spoilery
-

Wikingowie: sezon 5, odcinek 12 –…

Wikingowie w kolejnym odcinku nie zachwycają. Znów dużo scen o niczym, nudne postacie i słabe…

Ocena recenzenta:
4

Co o tym sądzisz?