Dead Cells: Świetna gra niezależna trafi na iOS i Androida

Wersja Dead Cells na iOS ma zadebiutować latem tego roku, a w przyszłości gra trafi też na urządzenia z Androidem.

Wersja Dead Cells na iOS ma zadebiutować latem tego roku, a w przyszłości gra trafi też na urządzenia z Androidem.

Paweł Krzystyniak

Paweł Krzystyniak

Tagi:  android 

Dead Cells to świetnie oceniana gra niezależnego z ubiegłego roku. To połączenie dwóch popularnych gatunków - metroidvanii i roguelike. Gracze przemierzają kolejne poziomy, zbierają wyposażenie i walczą z przeciwnikami, a śmierć oznacza rozpoczęcie zabawy od początku. Nie wszystko jednak przepada po zgonie - mamy możliwość odblokowania pewnych umiejętności na stałe, a także zdobywać coraz to lepsze plany wyposażenia.

Gra dostępna jest już na pecetach oraz konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Twórcy zamierzają przenieść ją też na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Na ten pierwszy system Dead Cells ma trafić jeszcze tego lata - oczywiście z odpowiednimi zmianami. Interfejs będziemy mogli dostosowywać do naszych potrzeb, a produkcję tę będziemy mogli obsługiwać zarówno przy użyciu ekranu dotykowego, jak i dzięki kontrolerom.

Wersja mobilna Dead Cells ma kosztować 9,99 euro, ale w planach jest też wersja free-to-play. Ta zawierać ma reklamy oraz dodatkowe "mechaniki". Prawdopodobnie chodzi tutaj o mikrotransakcje - można spodziewać się, że twórcy wprowadzą możliwość kupowania wyposażenia lub ograniczoną możliwość rozgrywki odnawialną energią, tak jak zrealizowane jest to w wielu innych, podobnych produkcjach.

Co o tym sądzisz?

Wkrótce dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV