Death Stranding - czym będzie ta gra? Hideo Kojima wyjaśnia

Hideo Kojima postanowił odnieść się do pytań graczy. Jego opis Death Stranding jest jednak... skomplikowany.

Hideo Kojima postanowił odnieść się do pytań graczy. Jego opis Death Stranding jest jednak... skomplikowany.

Paweł Krzystyniak
Paweł Krzystyniak

Pod koniec maja do sieci trafił obszerny, trwający ponad 9 minut zwiastun Death Stranding. W materiale zawarte zostały zarówno fabularne scenki, jak i fragmenty rozgrywki. Mogłoby się wydawać, że wideo rozwieje większość wątpliwości - tak się jednak nie stało i na jego podstawie trudno tak naprawdę określić, czym będzie ta gra.

Do wątpliwości tych odniósł się sam Hideo Kojima. Na swoim Twitterze zamieścił opis Death Stranding, ten jest jednak... wyjątkowo zawiły. Legendarny twórca podkreśla, że gra nie jest skradanką, ale nie jest też strzelanką - zamiast tego określa on ją jako "action/strand game", co można przetłumaczyć jako połączenie gry akcji i... splątania. Dodaje też wzmiankę o "social strand system", czyli "systemie społecznościowego splątania". Niewykluczone, że chodzi mu o asynchroniczny tryb wieloosobowy - wiemy, że w produkcji tej zabraknie klasycznej rozgrywki sieciowej, ale pojawi się tu możliwość wspierania innych graczy, np. poprzez udostępnianie im materiałów lub schronienia.

Premiera Death Stranding została zaplanowana na 8 listopada tego roku. Gra trafi na konsolę PlayStation 4, nieoficjalnie mówi się też o wersji PC - ta miałaby zadebiutować w późniejszym terminie. Informacja ta nie została jednak potwierdzona. 

Źródło: twitter.com / fot. SIE

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV