Przeczytaj w weekend

Dell Alienware Concept UFO – pecet w formie Nintendo Switcha

Dell podczas targów CES 2020 zaprezentował przenośny komputer przypominający swoją konstrukcją najnowszą konsolę od Nintendo.

Dell podczas targów CES 2020 zaprezentował przenośny komputer przypominający swoją konstrukcją najnowszą konsolę od Nintendo.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski

Granie w drodze jest w modzie. W erze wszechobecnych smartfonów i tabletów nie dziwi popularność Nintendo Switcha, jedynej mainstreamowej konsoli przenośnej obecnej generacji. Producenci gadżetów mobilnych przyzwyczaili nas do tego, że grać możemy nie tylko w domu, ale i poza nim. A jeśli ktoś poszukuje bardziej rozbudowanych produkcji niż te na Androida czy iOS-a, Switch może zapewnić mu dostęp do gier klasy AAA w wersji mobilnej. Nie dziwi także to, że o posiadaniu w swoim portfolio podobnych produktów marzą niektórzy producenci komputerów, którzy doceniają potencjał branży mobilnej. W tej grupie jest m.in. firma Dell, która zaprojektowała pecetową konsolę podobną do Switcha.

Alienware Concept UFO to prototyp przenośnego komputera z 8-calowym wyświetlaczem oraz doczepianymi kontrolerami, który po zadokowaniu przesyła obraz na ekran telewizora. W ciekawy sposób projektanci podeszli do padów, które nie tylko mocowane są do obudowy przy wykorzystaniu uchwytów magnetycznych, ale można je także połączyć ze specjalnym akcesorium, aby zamienić w pełnoprawny kontroler do grania na dużym ekranie.

Jak przystało na gamingowy komputer, sercem urządzenia jest system Windows 10 zintegrowany z intuicyjnym interfejsem graficznym opracowanym na potrzeby przenośnej konsoli. Podczas targów CES 2020 w Las Vegas firma zaprezentowała, jak gadżet radzi sobie z grą F1 Racing. Według redaktorów serwisu Engadget mnikonsola była w stanie odpalić tytuł w ok. 30 klatkach na sekundę,  z kolei w trybie wielkoekranowym udało się odpalić World War Z w 60 klatkach na sekundę.

nullZdjęcie: Alienware

Niestety z Alienware Concept UFO jest pewien problem – to tylko projekt koncepcyjny, który z pewnością nie trafi na rynek w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Ale zaprezentowanie tej zabawki to najlepszy dowód na to, że branża interesuje się graniem mobilnym. Być może za kilka lat, kiedy inżynierowie zrobią kolejny krok w stronę miniaturyzacji, Switch nie będzie jedyną konsolą przenośną i w pecetowe tytuły będziemy w stanie zagrać na urządzeniach zainspirowanych Alienware Concept UFO.

Źródło: Engadget / Zdjęcie: Alienware

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV