Przeczytaj w weekend

Nintendo Switch 4K może zadebiutować w tym roku

Według analityka branży gier w tym roku poznamy nową wersję Nintendo Switcha. Konsola w wersji Pro będzie w stanie przetwarzać treści w rozdzielczości 4K.

Według analityka branży gier w tym roku poznamy nową wersję Nintendo Switcha. Konsola w wersji Pro będzie w stanie przetwarzać treści w rozdzielczości 4K.

Emil Borzechowski
Emil Borzechowski
Tagi:  nintendo 
UWAGA! TA TREŚĆ TO PLOTKA, CZYLI MOŻE OKAZAĆ SIĘ PRAWDĄ, ALE NIE MUSI.

W 2020 roku Sony i Microsoft rozpoczną nową generację konsol stacjonarnych. Nintendo wypuściło na rynek Switcha w 2017 roku, dlatego nie należy spodziewać się, że japońska korporacja dołączy do konkurentów i rychło zaprezentuje następcę swojej najnowszej konsoli. Co nie oznacza, że Switch nie doczeka się odświeżenia - być może jeszcze w tym roku poznamy Switcha Pro zaprojektowanego z myślą o obsłudze rozdzielczości 4K.

Do takich wniosków doszedł Dr. Serkan Toto z Kantan Games, który na łamach Gameindustry.biz podzielił się swoimi przewidywaniami na temat tego, co czeka branżę w najbliższych miesiącach:

Nie mam żadnych wątpliwości, w 2020 roku Nintendo wypuści Switcha Pro. Uważam, że będzie kosztował 399 dolarów.

Według analityka najważniejszą funkcją nowej konsoli będzie możliwość odpalania materiałów w rozdzielczości 4K, będzie to możliwe dzięki zastosowaniu zauważalnie wydajniejszych podzespołów. Tym samym Nintendo podąży śladem projektantów Sony i Microsoftu, którzy pod koniec bieżącej generacji wypuścili odświeżonwe wersje swoich konsol. Zmiany w konstrukcji urządzenia mają także przyczynić się do zwiększenia pojemności kartridżów. 

Toto zdradził także, że premiery Switcha Pro powinniśmy spodziewać się w okresie powakacyjnym, na długo przed pojawieniem się PlayStation 5 oraz Xboxa Series X. Ten ruch miałby wyprzedzić konkurencję i skupić uwagę opinii publicznej na Nintendo, zanim nowa generacja konsol stacjonarnych na poważnie zawładnie rynkiem. Wraz ze Switchem Pro miałaby także zadebiutować nowa gra, która będzie system sellerem odświeżonej platformy.

Analityk poprawnie przewidział pojawienie się Nintendo Switcha Lite w 2019 roku, ale podejrzewał, że wraz Litem firma wypuści także model Pro. W związku z czym do jego prognoz należy podchodzić ze sporą rezerwą.

Źródło: TechSpot / Zdjęcie: Nintendo

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV