Diuna – nagradzany operator Roger Deakins nie wesprze projektu Denisa Villeneuve’a

Jak możemy przeczytać w sieci, operator nagrodzony Oscarem, Roger Deakins nie pomoże przy nowej wersji filmu Diuna.

Jak możemy przeczytać w sieci, operator nagrodzony Oscarem, Roger Deakins nie pomoże przy nowej wersji filmu Diuna.

Nadchodzący film Diuna jest zapowiadany jako wielki projekt science-fiction, będący jednocześnie „Gwiezdnymi Wojnami dla dorosłych”. Przypomnijmy, że jest to adaptacja znanej powieści pod tym Diuna – akcja rozgrywa się w przyszłości na planecie Arrakis, a głównym bohaterem jest syn księcia, Paul Atryda. Po ucieczce po zamachu stanu, trafia on na lud koczowniczych wojowników. Postanawia poprowadzić ich do walki przeciwko odpowiedzialnym za zamach.

Reżyserem filmu będzie Denis Villeneuve, który stworzy produkcję przy pomocy konsultantów – Briana Herberta oraz Kevina J. Andersona, autorów późniejszych części książki Franka Herberta. W pracy nad projektem pierwotnie miał wesprzeć go operator Roger Deakins, który pracował już z reżyserem choćby przy filmie Blade Runner 2049. Nie znamy dokładnego powodu, dla którego będzie to przerwanie współpracy obu twórców, która trwa od trzech filmów. Jak podaje jeden z dziennikarzy portalu Variety, reżyser zdecydował się na innego operatora, którym ma być Greig Fraser, odpowiedzialny m.in. za filmy Lion. Droga do domu i Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie.

Według wciąż niepotwierdzonych informacji, praca na planie produkcji ma wystartować w lutym 2019 roku.

Źródło: theplaylist.com/zdjęcie główne: Materiały prasowe

Co o tym sądzisz?

Z dniem 15.05.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV