Repertuar kin Nowość Program TV

Dlaczego Złoty Klakier 2018 został odwołany? [43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych]

Złoty Klakier 2018 to nagroda przyznawana co roku na festiwalu filmowym w Gdyni dla najdłużej oklaskiwanej produkcji. Radio Gdańsk, które daje to wyróżnienie, w atmosferze skandalu rezygnuje z przyznania nagrody w tej edycji.

Złoty Klakier 2018 powinien został przyznany filmowi Kler Wojtka Smarzowskiego, ale w ostatniej chwili odwołano nagrodę. Nasz dziennikarz na miejscu, Adam Siennica informuje, że od początku działy się w tym aspekcie dziwne rzeczy. Długość oklasków trzeba było aż dwukrotnie analizować. Najpierw było 7 minut, potem po weryfikacji i odsłuchu z taśmy (info o tym na zdjęciach w galerii) okazało się, że było to 11 minut. Głosy po pokazie jednak były jednoznaczne: od dawna nie było tytułu, który był tak długo oklaskiwany, więc nic dziwnego, że szybko stał się faworytem i Złoty Klakier 2018 według wielu miał trafić do twórców tego filmu. Głosy środowiska (pisze o tym chociażby Krzysztof Spór) na miejscu mówią: mamy do czynienia ze skandalem, ale czy aby na pewno? Okazało się, że pokaz filmu Jak pies z kotem, który skończył się w okolicach 18:00, więc po odwołaniu nagrody, był oklaskiwany 20 sekund dłużej od Kleru.

Dariusz Wasilewski, Prezes Zarządu Radia Gdańsk wydał dzisiaj oficjalny komunikat w sprawie  nagrody Złotego Klakiera dla najdłużej oklaskiwanego filmu na festiwalu filmowym w Gdyni. Możemy w nim przeczytać, że w związku z zaistniałą sytuacją, uniemożliwiającą obiektywną ocenę prawidłowości przeprowadzonych pomiarów długości oklasków publiczności po poszczególnych produkcjach biorących udział w festiwalu, zdecydowano nie przyznawać nagrody w tym roku.

Możecie zobaczyć, jak wygląda tablica wyników Złotego Klakiera, która jest zamieszczona na pierwszym piętrze Teatru Muzycznego w Gdyni.

-
-

Źródło: żródło: naEKRANIE/radiogdansk.pl/zdjęcie główne: Bartosz Mrozowski

 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Kapitan Marvel – trolle atakują film…

Na portalu Rotten Tomatoes doszło do zbiorowej akcji, w ramach której internauci zaczęli wystawiać filmowi…

Piotr Piskozub
-

Arrow – przymiarki do kolejnego Suicide…

Do sieci trafiły już zdjęcia z kolejnego odcinka serialu Arrow, zatytułowanego Brothers and Sisters.

Piotr Piskozub
-

Shazam! – heros, zniszczenie i pożoga.…

Do sieci trafiło nowe zdjęcie z filmu Shazam!, na którym widzimy tytułowego bohatera.

Adam Siennica
-

The Walking Dead: sezon 9, odcinek…

The Walking Dead- co się wydarzy w 11. odcinku? Mamy opis fabuły, zdjęcia i zwiastun…

Wiktor Fisz
-

Najbardziej niezwykłe filmy i seriale o…

Widzieliście już pierwszy odcinek Doom Patrol? Cóż za piękna superbohaterska dekonstrukcja. Swoją drogą, ostatnimi czasy…

Monika Kubiak
spoilery
-

Nie z tego świata: sezon 14,…

Lebanon był odcinkiem niezwykłym. Nic w tym dziwnego, jako że jednocześnie był on 300. odcinkiem…

Ocena recenzenta:
9

Co o tym sądzisz?

Z dniem 31.03.2019 dokonamy migracji systemu komentarzy. Nowy system komentarzy pozwoli nam m.in. rozwinąć funkcje, których nie możemy uzyskać w Disqus, zwiększy bezpieczeństwo strony i przyspieszy czas jej ładowania. W związku z tym wymagana jest Państwa zgoda na przeniesienie Państwa komentarzy do nowego systemu i powiązania go z Państwa kontem w serwisie naEKRANIE.pl. Prosimy o zalogowanie się na wszystkie konta disqus, z których Państwo korzystacie i powiązanie ich z naszym serwisem. W przypadku braku udzielenia tejże zgody, Państwa komentarze w dniu uruchomienia nowego systemu komentarzy przejdą proces zmiany na anonimowe. Proszę kliknąć tutaj, aby wyrazić zgodę i powiązać to konto.

Jeżeli posiadasz oddzielne konto w serwisie disqus kliknij tutaj, aby je powiązać

UWAGA: Ten komunikat będzie się pojawiał aż do momentu uruchomienia systemu nowych komentarzy niezależnie od tego czy wykonasz powyższe instrukcje czy nie.