Repertuar kin Nowość Program TV

Dlaczego Złoty Klakier 2018 został odwołany? [43. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych]

Złoty Klakier 2018 to nagroda przyznawana co roku na festiwalu filmowym w Gdyni dla najdłużej oklaskiwanej produkcji. Radio Gdańsk, które daje to wyróżnienie, w atmosferze skandalu rezygnuje z przyznania nagrody w tej edycji.

Złoty Klakier 2018 powinien został przyznany filmowi Kler Wojtka Smarzowskiego, ale w ostatniej chwili odwołano nagrodę. Nasz dziennikarz na miejscu, Adam Siennica informuje, że od początku działy się w tym aspekcie dziwne rzeczy. Długość oklasków trzeba było aż dwukrotnie analizować. Najpierw było 7 minut, potem po weryfikacji i odsłuchu z taśmy (info o tym na zdjęciach w galerii) okazało się, że było to 11 minut. Głosy po pokazie jednak były jednoznaczne: od dawna nie było tytułu, który był tak długo oklaskiwany, więc nic dziwnego, że szybko stał się faworytem i Złoty Klakier 2018 według wielu miał trafić do twórców tego filmu. Głosy środowiska (pisze o tym chociażby Krzysztof Spór) na miejscu mówią: mamy do czynienia ze skandalem, ale czy aby na pewno? Okazało się, że pokaz filmu Jak pies z kotem, który skończył się w okolicach 18:00, więc po odwołaniu nagrody, był oklaskiwany 20 sekund dłużej od Kleru.

Dariusz Wasilewski, Prezes Zarządu Radia Gdańsk wydał dzisiaj oficjalny komunikat w sprawie  nagrody Złotego Klakiera dla najdłużej oklaskiwanego filmu na festiwalu filmowym w Gdyni. Możemy w nim przeczytać, że w związku z zaistniałą sytuacją, uniemożliwiającą obiektywną ocenę prawidłowości przeprowadzonych pomiarów długości oklasków publiczności po poszczególnych produkcjach biorących udział w festiwalu, zdecydowano nie przyznawać nagrody w tym roku.

Możecie zobaczyć, jak wygląda tablica wyników Złotego Klakiera, która jest zamieszczona na pierwszym piętrze Teatru Muzycznego w Gdyni.

-
-

Źródło: żródło: naEKRANIE/radiogdansk.pl/zdjęcie główne: Bartosz Mrozowski

 

 

Najlepsze z 24h

Piotr Piskozub
-

Godzilla 2 – potworów jest znacznie…

W filmie Godzilla 2: Król potworów możemy zobaczyć znacznie więcej Tytanów, niż do tej pory…

Adam Siennica
-

Godzilla 2: Król potworów – pełny…

Godzilla 2: Król Potworów to kontynuacja filmu z 2014 roku. Za kamerą stanął Mike Dougherty,…

-

Avengers: Endgame – martwa postać zauważona…

W filmie Avengers: Wojna bez granic przez działanie Rękawicy Nieskończoności, połowa istnień we wszechświecie przestała…

Piotr Piskozub
-

Marvel? DC? Sprzedaż komiksów w USA…

Poznaliśmy już dane na temat sprzedaży komiksów w USA w listopadzie - pojedynek Marvel vs.…

Norbert Zaskórski
Plotka
-

Wiedźmin Netflixa – kaskader zdradził ważne…

The Witcher to serial Netflixa oparty na serii powieści Andrzeja Sapkowskiego o losach Geralta z…

Piotr Piskozub
spoilery
-

Titans: sezon 1, odcinek 9 –…

Twórcy serialu Titans zaserwowali nam na ekranie kolejną genezę. Tytułowi bohaterowie ostatniego odcinka co prawda…

Ocena recenzenta:
5

Co o tym sądzisz?