[DVD/Blu-ray] Nowe życie filmu „Mad Max: Na drodze gniewu” – wyniki sprzedaży

Po znakomitym przyjęciu w kinach na całym świecie "Mad Max: Na drodze gniewu" podbija obecnie amerykański rynek DVD i Blu-ray. Nie jest zaskoczeniem, że zadebiutował on na pierwszym miejscu najchętniej kupowanych filmów za oceanem.

Po znakomitym przyjęciu w kinach na całym świecie "Mad Max: Na drodze gniewu" podbija obecnie amerykański rynek DVD i Blu-ray. Nie jest zaskoczeniem, że zadebiutował on na pierwszym miejscu najchętniej kupowanych filmów za oceanem.

Krzysztof Spór

Krzysztof Spór

Znane są już dane z pierwszych dni sprzedaży "Mad Max: Fury Road" na DVD i Blu-ray w USA. Film cieszy się tam dużym zainteresowaniem i mimo sporej konkurencji świetnie się sprzedaje na nośnikach przeznaczonych do domowej rozrywki. Warto pamiętać, że kinowa dystrybucja w USA nowego "Mad Maxa" nie była specjalnie imponująca. Przy budżecie filmu, który sięgnął 150 mln dolarów, wpływy z box office zamknęły się na poziomie 153 mln dolarów. Oczywiście film większy sukces odniósł na rynkach międzynarodowych i możemy dziś napisać o dochodowej amerykańskiej produkcji. Jak widać z rankingu sprzedaży DVD/Blu-ray "Mad Max: Fury Road" może liczyć na znaczący wzrost zainteresowania amerykańskiej widowni i jak wielu przed nim na tym rynku odniesie zapewne znaczący sukces, który poprawi jego finansowe wyniki. Całościowo wpłynie to z pewnością na przyszłość planowanego sequela.

Z pierwszego miejsca zestawienia najchętniej kupowanych wydawnictw DVD i Blu-ray spadł 5. sezon serialu "The Walking Dead". Popularny serial znalazł się na trzecim miejscu. Na podium jest jeszcze film animowany "Home".

W rankingu sprzedaży "Na drodze gniewu" i "Dom" dzieli przepaść. Według zachodnich źródeł różnica w liczbie sprzedawanych egzemplarzy wynosi 10:1. Warto też zwrócić uwagę na jeszcze jeden wskaźnik. 56 procent sprzedanych kopii nowego "Mad Maxa" to płyty Blu-ray. W czołówce najlepiej sprzedawanych płyt DVD i Blu-ray znalazły się jeszcze: "PAW Patrol: Meet Everest" (debiut na miejscu 4.) oraz "Witamy na Hawajach" (spadek z 2. na 5.).

NASZ DZIAŁ DVD/BLU-RAY

W rankingu oceniającym jedynie wydawnictwa Blu-ray najlepiej sprzedaje się oczywiście "Mad Max: Na drodze gniewu", potem jest "Dom", a na trzecim miejscu znalazła się trzecia część kolekcji krótkometrażowych filmów z wytwórni Walta Disneya. Niestety na razie nie ma wiadomości, co do planów dotyczących wydania zestawów z tymi krótkimi filmikami w Polsce. Na Blu-ray dobrze sprzedają się jeszcze kolekcje filmowe: "Antologia Mad Max" oraz "Star Wars: The Original Trilogy".

Jeśli zaś chodzi o rynek dotyczący wypożyczania filmów to na czele znajduje się "Home", "Witamy na Hawajach" oraz "Hot Pursuit".

Lista najpopularniejszych filmów DVD/Blu-ray w USA:

1. Mad Max: Fury Road / Mad Max: Na drodze gniewu (nowość)
2. Home / Dom
3. The Walking Dead: Season 5
4. PAW Patrol: Meet Everest (nowość)
5. Aloha / Witamy na Hawajach
6. Texas Rising (nowość)
7. Descendants / Następcy
8. Insurgent / Zbuntowana
9. Castle: The Complete Seventh Season
10. Hot Pursuit / Gorący pościg

[sporwkinie.blogspot.com]

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV