eFootball PES 2020 - gracze już działają w sprawie licencji. Jak je zainstalować?

Tam gdzie Konami nie może, tam przychodzą gracze z pomocą. eFootball PES 2020 już ma licencjonowane drużyny. Wkrótce aktualizacja gry.

Tam gdzie Konami nie może, tam przychodzą gracze z pomocą. eFootball PES 2020 już ma licencjonowane drużyny. Wkrótce aktualizacja gry.

Michał Czubak
Michał Czubak

Konami nie dysponuje takim budżetem na licencje, jak EA, więc na tym polu eFootball PES 2020 musi ustąpić miejsca konkurencji, czyli grze FIFA 20. Twórcy oddają jednak w ręce graczy narzędzie, dzięki którym są oni sami zrobić sobie takie ligi, jakie sobie życzą. Pierwsze kroki w tym kierunku zostały już poczynione i posiadacze piłki kopanej od Konami już mogą cieszyć się licencjonowanymi najważniejszymi ligami europejskimi.

W sieci znajdziemy już odpowiednie pliki do pobrania w wydaniu na konsole PlayStation 4 i komputery PC. Na nieszczęście posiadaczy konsoli Xbox One, ten sprzęt nie pozwala transferować plików z nośnika USB.

Instalacja jest banalnie prosta, ale w kilku krokach przybliżymy ją zainteresowanym graczom.

Instalacja na PS4:
- rozpakowany folder WEPES przenosimy na dysk USB (koniecznie format np. FAT32 - obsługiwany przez PS4),
- USB podłączamy do PS4 i uruchamiamy grę eFootball PES 2020,
- później należy wejść do menu Extras, a następnie zakładki Edit,
- zaznaczamy tam opcję Import / Export, a następnie wybieramy co chcemy importować (loga, rozgrywki, zespoły, grafiki, etc.)
- następnie z okna, które nam się pojawi, wybieramy odpowiednie zespoły i zatwierdzamy nasz wybór,
- ignorujemy dodatkowe okno (w żadnej z pozycji nie zaznaczamy "ptaszka").

Instalacja na PC jest jeszcze prostsza. Pobrane pliki dla tej platformy przenosimy do wybranego katalogu gry. Zwykle jest to Documents > Konami > eFootball PES 2020. Następnie uruchamiamy grę i przechodzimy do opcji edytowania. Wybieramy import drużyn i zatwierdzamy. Taka sama ścieżka jest dla importu rozgrywek.

W sieci znaleźć można pierwsze wersje plików stworzonych przez graczy, które mogą nie zawierać wszystkich transferów. Ma to związek z działaniami Konami, które na 12 września zapowiedziało wielką aktualizację gry zawierającą uwzględnienie wszystkich letnich transferów.

Źródło: realsport101.com / fot. konami

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV