Przeczytaj w weekend

Fantastycznie nieobliczalni: zbiór polskiej fantastyki za darmo do pobrania

Kilka dni temu ukazała się darmowa antologia Fantastycznie nieobliczalni, w której zamieszczone zostały opowiadania polskich autorów fantastyki.

Kilka dni temu ukazała się darmowa antologia Fantastycznie nieobliczalni, w której zamieszczone zostały opowiadania polskich autorów fantastyki.

Tymoteusz Wronka

Tymoteusz Wronka

Tagi:  antologia 

Zbiór Fantastycznie nieobliczalni przygotowało wydawnictwo SQN. Antologia dostępna jest bezpłatnie w formie ebooka i zawiera opowiadania autorów publikujących w wydawnictwie (m.in. Jakub MałeckiJacek Łukawski, Aneta Jadowska czy Jakub Ćwiek) oraz dopiero początkujących twórców.

W zbiorze Fantastycznie nieobliczalni znalazły się opowiadania z różnych gatunków fantastyki, od światów przyszłości po realia charakterystyczne dla typowego fantasy. Antologię można pobrać bezpłatnie tutaj, a poniżej możecie przeczytać opis książki i zobaczyć jej okładkę.

fantastycznie nieobliczalni - okładka
Źródło: SQN

W dalekiej przyszłości walki mechów ściągają przed telewizory miliony widzów. W innym świecie, zrujnowanym przez skrajne partie polityczne, życie stało się tak nieciekawe, że lepiej funkcjonować w rozszerzonej rzeczywistości…
Inicjatywa Fantastycznie nieobliczalni to antologia, dzięki której każdy może poznać opowiadania uznanych już pisarzy, takich jak Aneta Jadowska, Jakub Ćwiek, Jakub Małecki i Jacek Łukawski, a także tych, którzy dopiero zaczynają swoją literacką karierę, ale już udowodnili, że mają ogromny talent. Różne klimaty i konwencje łączy wielka wyobraźnia ich autorów i autorek.
W Schan warto zobaczyć występ najsłynniejszych szermierzy, a w Nowym Saadzie trzeba uważać na krainy spustoszone przez magię, bo gdzieś tam jeszcze czają się złowrodzy magowie… Grzechem byłoby też nie wstąpić do cyrku, żeby zobaczyć akrobacje niezrównanej Phenix.
Tomasz Marchewka, Maria Krasowska, Karolina Fedyk, Marta Malinowska, Magdalena Świerczek-Gryboś, Piotr Górski i Aleksandra Radlak przedstawiają swoje fantastyczne światy! Poznaj uniwersa, w których dzieją się akcje ich powieści.

Źródło: SQN / fot. SQN

Co o tym sądzisz?

Porównywarka VOD Nowość Repertuar kin Program TV